4 najkrajšie mestá na Slovensku

Slovensko je krásna krajina a je veľmi dôležité, aby sme boli hrdí na to, odkiaľ pochádzame. Nakoľko svoj rodný kraj, miesto, kde som sa narodila, veľmi milujem, rozhodla som sa tejto prenádhernej krajine venovať článok. Rozhodla som sa písať o mestách, ktoré pokladám za najkrajšie. Všetky som navštívila, všade som bola, mala som možnosť nakuknúť do histórie jednotlivých miest, mohla som oceniť neopísateľnú krásu, ktorou na mňa pôsobili. Bola som nimi natoľko očarená, že som sa rozhodla podeliť sa s vami o to, čo sa v týchto neskutočných mestách dá navštíviť.  Vybrala som si dve mestá z východného Slovenska a dve, ktoré sa nachádzajú na západe.

kosetl

  1. Košice. Košice sú považované za metropolu východu. Je to druhé najväčšie mesto na Slovensku a taktiež je v histórií považované za veľmi významné. V tomto meste sú rôzne pamiatky, ktoré sa určite oplatí vidieť, napríklad tu môžete navštíviť majestátny a krásny Dóm sv. Alžbety, Urbanovu vežu, Kaplnku sv. Michala alebo Morový stĺp. Rovnako veľmi zaujímavý je aj Jakabov palác, Žobrákov dom a Miklušova väznica. Ten, kto obľubuje prírodu viac než mesto, môže sa na Košice pozrieť priamo z vyhliadkovej veže alebo navštíviť zoologickú záhradu.
  2. Prešov.Prešov patrí k prekrásnym mestám na východnom Slovensku. Pri návšteve mesta určite nevynechajte  žiadne pamiatky, ktoré sa tam nachádzajú. Medzi najvýznamnejšie a najkrajšie patria Mestské hradby, Caraffova väznica, Radnica, Neptúnova fontána či Floriánová brána. Mesto na vás dýcha históriou z každej strany a opantáva svojou krásou.
  3. Trenčín. Trenčín je malebné mestečko, ktoré si získa nejedného človeka. Nad ním sa týči krásny Trenčiansky hrad, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť. Pri návšteve Trenčína si nezabudnite pozrieť známy Rímsky nápis, Farské schody, Katov dom, Morový stĺp či krásne Mierové námestie.
  4. Nitra. Hoci je toto mesto umiestnené na poslednej priečke, neznamená to, že by vynikalo menej ako tie prvé. Nitra je veľmi krásne mesto, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Pamiatky ako Nitriansky hrad, Socha Cyrila a Metoda, Socha Corgoňa, Dražovský kostolík, Kalvária alebo Svoradova jaskyňa nesú v sebe kus poriadnej histórie.

hrad
Aj tieto mestá a rôzne pamiatky sú dôkazom, že naše vzácne a tak krásne Slovensko je plné histórie a rozhodne máme byť na čo právom pyšní.