Aj o štetce a kefky sa treba starať


Napriek tomu, že prirodzené kefy, ktoré sa zvyčajne zbavujú pri prvom použití, s riadnou údržbou, môžete minimalizovať prenikanie a pomôcť vašim kefám zostať mäkké a pružné pre nadchádzajúce roky.

kosmetické prostředky

Medzi aplikáciami na make-up.
          Umývanie prírodných štetcov príliš často môže poškodiť jemné štetiny. Udržiavajte ich čisté a kondicionované, medzi použitím s týmito tipmi.
Zbytočný výrobok utrite na mikro-vláknitú utierku. Jemné, prirodzené vlásky kefky nie sú veľmi pórovité, preto by mali uvoľňovať pigment ľahko. Vyčistite miesto pomocou čistiaceho prostriedku bez umývania. Tento krok je rozhodujúci, ak ste make-up artista alebo máte mastnú, akné náchylnú kožu. Používa sa alkohol na potravinarske účely, aby jemne dezinfikoval vašu kefku a zmäkčovadlá, aby sa chĺpky udržiavali jemné medzi umývaním. Každé 1 až 2 mesiace, by sa mali hĺbkovo očistiť prírodne kefky. Odporúča sa šampón na čistenie vlasov. Čistiaci prostriedok s kokosom a esenciálnymi olejmi na odstránenie nečistôt, oleja, make-up a baktérií a to všetko bez toho, aby ste zriedili alebo poškodili vašu kefku.

štětce na make-up

Ako pokračovať pri správnom čistení?
          Mokré štetiny namočte pod vlažnú tečúcu vodu a zahnite nadol, aby ste sa uistili, že kovová obruba kefy nebude mokrá. Voda vo vašej kefke, môže poškodiť lepidlo držiace rukoväť a štetiny dohromady. Máčajte mokrú kefu priamo do šampónu na čistenie štetcov, aby ste vytvorili jemnú penu. Pokračujte v jemnom prenikaní vlhkých penových štetín do dlaní vašej čistej ruky. Začnete vidieť uvoľňovanie pigmentu make-up. Kefku opláchnite, ukazujte špičku kefy nadol pod vlažnou tečúcou vodou. Pomocou prstov jemne presuňte vlasy, aby ste sa uistili, že všetok make-up a mydlo boli spláchnuté. Jemne stlačte nadbytočnú vodu. Nechajte svoje kefy vyschnúť nadol cez noc, aby voda nevnikla do obruby a uvoľnila štetiny.