Ako sa vyhnúť prechladnutiu


V dnešnej dobe je veľké množstvo zaručených a zaužívaných receptov na to, ako bojovať proti rôznym prechladnutiam. Či už rôzne vitamíny a prípravky v lekárňach, alebo overené recepty starých mám, ktoré nás ešte nikdy nesklamali. Pýtame sa teda, kde je naozaj pravda? A čo by sme mali robiť, ak sa chceme prechladnutiu vyhnúť?

jablka

Kľúčový je oddych
Faktom je, že počas leta väčšina ľudí robí oveľa menej, ako v iných ročných obdobiach. Ľudia sú vtedy vo väčšej pohode, často si ani neuvedomujú, že sú v práci. Keď však príde jeseň, pracovné nasadenie sa zvyšuje a o pracovných nárokoch ani nehovoríme. Práve preto by ste si mali dopriať dostatok času na oddych. Spánok je liečivý a jeho dostatok vám pomáha predísť rôznym chorobám. Choďte spať skôr, ako ste chodievali v lete. Doprajte si to, čo si vaše telo žiada. Pred spánkom sa určite nezaoberajte hlúposťami, skúste sa zamerať na niečo iné. Prečítajte si dobrú knihu alebo si pozrite relaxačný film.

Venujte pozornosť pohybu
Možno sú prechádzky v škaredom počasí to posledné, na čo myslíte, no môžete nám veriť, že toto je určite kľúčom k tomu, aby bolo vaše zdravie posilnené. Nebojte sa ísť do dažďa, vyzbrojte sa gumákmi a dáždnikom a užívajte si vzduch, ktorý je okolo vás. Otužujte takto svoje telo, ale zároveň si potom doprajte teplý kúpeľ alebo saunu. Vaše telo sa vám poďakuje. A vaše zdravie určite tiež.

pomeranč

Potraviny sú taktiež dôležité
Výbornou prevenciou je nám všetkým dobre známy vitamín C. Nájdete ho hlavne v citrusoch, no pokojne siahnite aj po šumivých a rozpustných tabletkách, ktoré nájdete v lekárni aj v obchodoch. Určite nezanedbajte pitie čajov, ktoré má aj príjemné relaxačné účinky. Výbornou prevenciou je aj zázvor, na ktorý mnohí ľudia nedajú dopustiť a my sa im teda vôbec nečudujeme. Nielen, že má veľa vitamínov, pôsobí aj proti stresu.