Ako si vybrať krém na tvár


1.      Prvým parametrom, od ktorého je potrebné začať je typ pokožky
Existujú štyri typy druhov pokožky a to nie je len o tom, že krém určený na suchú pokožku nie je vhodný na mastnú pleť, pretože tieto krémy majú úplne odlišné úlohy.

mast

·         Krém na suchú a náchylnú na suchú pleť  vyberajte s viac nasýtenými textúrami (s olejmi, silikónom, voskom, lanolínom).
·         Pre mastný typ pleti, naopak voľte ľahšie textúry (séra, gély, emulzie, tekutiny, prípadné so silikónovým obsahom, ale bez voskov a olejov).
·         Ak máte zvýšenú produkciu mazu a prítomnosť akné, potom je vhodný krém s ľahkou textúrou bez prítomnosti oleja. Takéto krémy znižujú možnosť nových vyrážok a blokády pórov. Mali by obsahovať by: retinol (vitamín A.), niacinamid (vitamín B3.), tea tree, šalviu, harmanček, rozmarín, nechtík, alantoín, panthenol. Ak používate lieky proti akné, mali by byť použité pred aplikáciou krému.

·         V prípade, že koža je dehydrovaná tu je potrebné použiť hydratačný krém na tvár, ktorý obsahuje: kyselinu hyalurónovú, kyselinu jablčnú a kyselinu mliečnu, aloe vera, sacharidy, aminokyseliny, glycerol, sorbitol, močovinu, skvalan, xylitol, elastín, kolagén, chitosan.

krém

·         Ak máte vyblednutú, unavene vyzerajúcu pokožku, bude Vám pomáhať krém s vitamínmi, miernych kyselín a antioxidantov, vrátane zložiek ako: jablčná a kyselina mliečna, zelený čaj, koenzým Q10, Vít. A, C, E.

·         Pre citlivú, alergickú kožu, potrebujete krém bez parfumov, farbív, akýchkoľvek dráždivých látok. Kompozícia by mala byť veľmi jednoduchá s upokojujúcimi zložkami.  Na etikete hľadať upokojujúce a protizápalové látky: aloe, nechtík, rumanček, alantoín, panthenol, kyselina hyaluronová, azulén, bisabolol.

mastička

Tiež pri výbere krému na tvár nezabudnite zohľadniť zmeny týkajúce sa veku
·         Ak máte menej ako 25 rokov a vaša pleť nepotrebuje žiadnu liečbu, potom je vhodný hydratačný krém na tvár s vitamínmi a bylinnými extraktmi.
·         Ak máte viac ako 25, hodí sa Vám krém s antioxidantmi, kolagénom, riasmi, proteínami k prevencii starnutia kože a vrásky, aby sa zachovala pevnosť kože a jeho vlhkosti.
·         Po 35 rokoch potrebujete krém s anti-aging zložkami obsahujúcimi antioxidanty, kolagén, kyselinu hyalurónovú, fyto-kmeňové bunky, kremík atď.