Akú farbu na vlasy si vybrať?


Ak chceš, môžeš nosiť akúkoľvek farbu vlasov, ktorá sa ti páči, ale je veľmi dôležité vedieť správny odtieň farby pre váš špecifický tón pleti. Málo žien vie svoj tón pleti, tu je niekoľko základných tipov, ktoré vám pomôžu to zistiť.

barvení vlasů

Ako zistiť tón pleti?

1. Umyte si tvár úplne.
Ak chcete presne určiť tón pleti, musíte úplne odstrániť všetkom make-up, ktorý môže meniť vašu prirodzenú farbu.
2. Vyberte dobre osvetlenú izbu.
Pretože vaša pokožka vyzerá byť odlišná pri rôznych typoch svetla, vyberie si miestnosť s veľkým oknom alebo iným zdrojom prirodzeného svetla pred vykonaním tohto testu.
3. Vykonajte farebný test.
Priložte oblečenie k svojej tvári, najprv v jasnom odtieni zelenej alebo modrej, a potom v odtieni červenej alebo žltej farby. Ak vaša pokožka vyzerá lepšie pri modrej farbe, pravdepodobne budete mať chladnú tón pleti. Ak vyzerá lepšie pri červenej, máte teplú tón pleti.
4. Skúmajte svoje žily.
Ak si stále nie ste isté aký je váš tón pleti, pozrite sa na žily na zápästí. Ľudia s chladnými tónmi pleti majú modré alebo fialové žily, zatiaľ čo ľudia s teplejšími tónmi pleti majú zelenkavé žily.

Teplý tón pleti
Ak ste zistili, že máte teplý tón pleti, mali by ste vybrať farbu vlasov v chladnom podtóne. Pre ženy, ktoré chcú ísť na blond, je ideálny platinový odtieň. Tento tón pleti tiež vyzerá skvele so striebornou farbou. Ak chcete ísť na tmavšiu farbu vlasov, vyberte hnedú alebo červenú farbu v chladnejšom odtieni, ako je jantárová alebo gaštanová.

modelka

Chladný tón pleti
Ak ste zistili, že vaša pokožka má chladný tón, urobte opak a vyberte farbu vlasov, ktorá má teplý podtón, aby ste sa vyhli bledosti. Ak preferujete hnedú farbu vlasov, vyhľadajte farbu v odtieni čokolády alebo medu. Vyhnite sa hlavne jasnej čiernej. Dámy, ktoré chcú ísť na blond, by sa mali vyhnúť platinovej farbe. Namiesto toho vyskúšajte niečo zlatistú blond.