Cestovanie do Brazílie – nezabudnuteľný pobyt!


Dajte si pri odchode z domu pozor! Colné úrady na letisku nesmú umožniť vývoz niektorých vašich vecí z krajiny. Alebo už v Brazílii môžu byť zdanené. Pred nalodením lietadla na letisku budete musieť prejsť niekoľkými etapami kontroly : primárneho skríningu, kontrolou pasu, registráciou batožiny, colnou kontrolou, Počiatočná kontrola sa vykonáva takmer okamžite po vstupe na letisko.

rio

Rio de Janeiro
Cestovanie do Brazílie je ťažké si predstaviť bez návštevy jeho obľúbeného turistického mesta Rio de Janeiro. Dokonca aj keď budete lietať na odpočinok v Brazílii, nie počas slávneho každoročného karnevalu tanca v Riu, v tomto meste budete musieť zostať aspoň na pár dní. Aké zaujímavé veci môžete vidieť v Rio de Janeiro? Tu je zoznam niektorých pamiatok mesta:
·         Socha Krista na kopci Corcovado
·         Botanická záhrada
·         Pláž Copacabana
·          Maracan Stadium
·         Schodisko Celaronu
·          Tijuca Forest
·          Kláštor Sao Bento
·         Cukrová hora
·         Portugalská kráľovská knižnica
·         Kostol Candelaria
·         Metropolitná katedrála

brazilie

Ak pochopíte, že nemáte dostatok času na návštevu všetkých miest a to aj z tohto krátkeho zoznamu, môžete navštíviť aspoň dve, tri najzaujímavejšie a najznámejšie pamiatky Rio de Janeiro.  
Pláž Copacabana
Populárna brazílska pláž Copacabana vznikla pred niekoľkými desiatkami rokov na mieste malej rybárskej dediny s rovnakým názvom. V súčasnosti je asi 4 km vzdialená prirodzená hranica jedného z južných oblastí Rio de Janeiro. Pozdĺž pláže sa nachádza Avenida Atlantica – neobvykle malebná promenáda s množstvom obchodov, reštaurácií a kaviarní. Obzvlášť krásna je pláž počas novoročných sviatkov – stovky ohňostrojov, kostýmné sprievody, atmosféra univerzálnej zábavy a pokoja robí pláž ešte atraktívnejšou. Nezabúdajte však, že moderná pláž Copacabana je známa svojou činnosťou nielen v zábavných sférach, ale aj v rôznych nezákonných činnostiach. Preto buďte opatrní pri návšteve pláže, neberte so sebou žiadne cennosti, nenechávajte veci bez dozoru a snažte sa nekomunikovať s cudzími ľuďmi. Len si užijte zvyšok na jednej z najlepších pláží na svete.

ostrov

 Corcovado Mountain
Corcovado je neobvykle malebná žulová hora postavená uprostred lesa Tizhuka. Z väčšiny častí mesta je viditeľný vrchol hory a jej najvýznamnejšou črtou je socha Krista Vykupiteľa, vysoká 38 metrov. Cesta na horu vlakom trvá takmer štyri kilometre a výlet na vrchol hory trvá asi dvadsať minút (jednosmerne). Od najvyššieho koncového bodu železnice k nohe sochy vedie rebrík viac ako dvesto krokov. Hora Corcovado vám otvorí pohľady na ďalšie pamiatky mesta, hôr, pláží a jazier. Cestovanie do Brazílie je zaujímavé a fascinujúce!