Chceme nové auto?


Rozmýšľate nad kúpou nového auta, no neviete sa ešte vôbec rozhodnúť? Zrejme chcete kúpiť automobil, ktorý by bol spoločný. Pre muža aj pre ženu a možno každý z Vás pri výbere pozerá na iné priority. Ako sa s týmito menšími nezhodami popasovať a nájsť kompromis? Pozerajme predovšetkým na kvalitu vozidla a jeho praktické využitie, ako sa dočítame v článku https://euva.sk/kazdy-ma-ine-priority.

Ženy majú tendenciu pri výbere hľadieť na dizajn a farbu a muži zasa na technické vybavenie. Tento rozdiel sa dá určite prekonať voľbou štýlového i silného voza. Alebo vybrať kompromis a niečo medzi tým.

ferrari


Celkom pekný voz, ktorý by dosahoval priemerného výkonu. No to samozrejme záleží na Vás a asi aj na finančnej otázke, do ktorej Vám nemám právo diktovať. Ale ten kompromis určite nájdete. Stačí chvíľku tolerancie a bez nervov vypočuť svojho partnera/ku.


Pokiaľ sa rozhodnete nakúpiť tou lacnejšou cestou, napríklad cez autobazár, obidvaja by ste sa mali v prvom rade zamerať na stav a najazdené kilometre vozidla. Skrátka aby Vám niečo vydržalo. Aby nebola nakoniec údržba a opravy drahšie, než celé auto. Takisto aby ste nevyhodili peniaze za automobil, ktorý sa Vám za rok nadobro pokazí a rozpadne. V tejto situácii pri výbere treba spojiť rozum a zamerať sa teda na to najdôležitejšie- technický stav vozidla. Ale samozrejme i tu máme možnosť výberu a môžeme sa zamerať aj na dizajn, ktorý by nám bol sympatický a za ktorý by sme sa nehanbili.

mercedes


Takisto by bolo na pravom mieste usúdiť, do akého terénu voz hľadáte, či koľkí v ňom máte v pláne pravidelne cestovať. Podľa toho sa zameriame na kolesá, konštrukciu a veľkosť.

Takže vo všetkých týchto situáciách treba hľadieť dopredu, do budúcna, aby sme ten zakúpený  voz dokázali s radosťou obsluhovať čo najdlhšie obdobie a aby sme ho dokázali čo najlepšie využiť.