Čo sa skrýva pod pojmom moderný domov? Už dávno to nie sú len plastové okná.

Mnohí z nás podceňujú, respektíve sa vôbec nezamýšľajú nad tým, ako veľmi ich ovplyvňuje priestor, v ktorom bývajú. Vllastný domov. To, aké pocity v nás vyvoláva po otvorení vstupných dverí je veľmi dôležité. Ak sa v ňom necítite najlepšie, ak Vás rozčuľuje stará kuchynská linka, závesy, tmavá kúpeľňa, možno je na čase pouvažovať buď rekonštrukciou, alebo rovno jeho zmenou.

vila

Súčasná doba praje rozmanitosti


Nie, už nie je potrebné, aby mal každý doma plávajúcu podlahu rovnakého odtieňa, alebo každú stenu v izbe natretú inou farbou. Dnešná doba praje rozmanitosti, ale striedmosti a hlavne zachovaniu vkusu. Moderný domov neznamená, že bude rovnaký, ako ten susedov. Vedú čisté línie, kvalitné materiály a takisto sa nezabúda na históriu. Vintage je tiež moderný. Návodov na internete nájdete skutočne veľa. Ak neviete, ako vytvoriť moderny-domov, internet je plný praktických nápadov a návodov. Nemusíte predsa začať hneď búrať, alebo rovno predávať Vás súčasný domov.

Architekti, dizajnéri

Rozhodnúť sa zmodernizovať svoj domov je veľké rozhodnutie. Vrážate do toho svoje financie, čas a nervy. Ak sa necítite mať celú rekonštrukciu pod palcom, je fajn sa poobzerať po ľuďoch z oboru. Architekti, ak chcete prerábať, či meniť dispozície. Dizajnéri, ak chcete len zmeniť nábytok, farebne zjednotiť. Dodať Vášmu domovu štýl a celkový výraz bez stavebných zásahov.

interi=r

Dizajnové tipy pre moderný domov

  • Zmeňte dispozíciu(samozrejme rozumne).
  • Inovujte úložné priestory.
  • Používajte neutrálne farby, tón v tóne.Dodržujte farebnú škálu podobných odtieňov.
  • Na doplnky voľte kľudne veselšie farby. Pozor, neprežeňte to!
  • Uprednostnite nábytok v jednoduchých líniách.
  • Zamerajte sa na textúru, nech nie je Váš domov len napríklad z lesklých materiálov. Pôsobil by chladne. Použite keramiku, kameň, vlnu, porcelán a iné materiály s rozličnými povrchmi.
  • Prineste kvetiny a umenie, ktoré Vášmu priestoru dodajú nový rozmer a nádych jedinečnosti.