Čo všetko môžete dostať vo svete za 1 dolár?

1 americký dolár je v prepočte niečo okolo 0,88€. Teraz sa skúste zamyslieť nad tým, čo si môžete na Slovensku kúpiť za osemdesiatosem centov? Veľa asi nie, že? Takáto suma Vám nepostačí ani na jeden malý Cheeseburger z McDonald’s.
 
Avšak, nie všade je to ako na Slovensku či v Spojených štátoch. Možno zostanete prekvapení z toho, na čo všetko Vám taká zdanlivo malá čiastka môže v iných krajinách poslúžiť.

dolary.jpg
 
Vietnam
Keď sa spomenie vietnamská gastronómia, určite nemožno nespomenúť tradičné vietnamské jedlo Pho, ktoré má po celom svete obrovské množstvo priaznivcov. Práve tento obľúbený vývar si môžete vychutnať vo Vietname len za niečo málo vyše 20 000 VN dongov – teda za necelý 1 dolár.
Južná Kórea
Milujete spievanie? Južná Kórea je známa svojimi “noraebang”, teda niečo ako karaoke miestnosti, v ktorých sa môžete s priateľmi dobre zabaviť a aj najesť a vychutnať si nejaké tie drinky. 1 dolár by Vám mal vo väčšine kórejských noraebang postačiť na približne 8 minút času spievania.
Litva
Ak sa náhodou niekedy ocitnete na letisku v litvianskom hlavnom meste Vilnius, cesta vlakom z letiska do centra mesta Vás nevyjde viac než 0,90€.
Filipíny
Filipíny patria medzi top producentov ryže a  sú známe hlavne svojimi ryžovými terasami v Banaue. Za 1 dolár si tu môžete kúpiť približne 1,15 kg ryže.
Nepál
Počuli ste už o Momos? Momos sú tradičné nepálske knedlíčky z múky a vody, do ktorých sa pridáva buď kozie mäso, jahňacina, bravčovina alebo kuracina, cibuľa, či cesnak a koriander. Vegetariáni nemusia zostať smutní, známe sú aj vegetariánske momos so zeleninou. Okrem toho si môžete napríklad v Bhutáne vychutnať syrové momos. V Nepále si kúpite 1 tanier s piatimi momos len za $1.

kreditní karty.jpg

Turkménsko
Priemerná cena lístkov v kine sa v Turkménsku pohybuje okolo jedného dolára. Tu ale treba poukázať na to, že priemerný mesačný plat sa pohybuje len okolo $80.
Austrália
Austrália je pomerne drahá krajina na život i dovolenku. Napriek tomu tu môžete nájsť rôzne miesta ako napríklad trh v Melbourne s názvom Preston Market, kde sa Vám podarí zohnať fľašu bieleho vína len za $1.