Dočasná farba pre vlasy


lAko funguje dočasné farbivo?

          Dočasné farbivo je čiastočne permanentná farba, čo znamená, že sa nachádza na vrchu vlasovej kutikuly namiesto toho, aby prenikla na vlasy trvalo. V procese nie je žiadna skutočná chemická látka, ktorá by z nej urobila najjednoduchší spôsob farbenia vlasov. Dočasné farbivá fungujú najlepšie na presvetlených vlasoch. Ak sú vaše vlasy bielené, výsledok bude zvyčajne vyzerať tak nasýtený, ako to vyzerá vo fľaši alebo na krabičke. Ale, ak sú vaše vlasy žlté alebo hnedej, musíte zvážiť teóriu farieb, aby ste predpovedali, aký bude odtieň po nanesení farby.

vlasy

lAký je spôsob udržania dočasnej farby vlasov?

          Pretože toto farbivo sedí iba na vrchnej časti vlasovej pokožky, taktiež vybledne najrýchlejšie. Neumývajte tak často vlasy. Investujte do nejakého prášku na vlasy, aby ste odstránili mastnotu bez vody. Teplo zo železa je ďalším spôsobom, ako rozptýliť umelý pigment, ktorý ste vložili do vlasov. Čím viac sa na ňu dotknete s produktmi, ktoré obsahujú alkohol alebo horúce štýlovacie nástroje, tým rýchlejšie zmizne. Jedná sa o dvojitý efekt, pretože chcete udržiavať farbu vlasov, ale aj vy chcete, aby to vyzerali roztomilé a upravené. Milujeme miešanie a riedenie dúhových farbív s kondicionérom na získanie pastelových odtieňov. Pridanie dočasného farbiva do čistiaceho prostriedku, môže pomôcť udržiavať určité tóny.

barevné vlasy

lStojí za to navštíviť salón pre dočasné farbenie?

          Ak je to prvýkrát s bláznivou farbou a máte pocit nervozity, potom áno, choďte do salónu. Kaderníčka vás môže naučiť, ako sa po vašej návšteve správne starať o vlasy doma. Dokonca, niektoré kaderníctva dávajú zákazníkom vlastné zmesi dočasného farbiva, aby si ich vzali domov a, aby si udržali svoju farbu aj po nanesení od kaderníčky. Keď sa dostanete do sýto sfarbenia vlasov, dochádza k magickým veciam. Kľúčom k akýmkoľvek dočasným farbám je, byť neohrozený a baviť sa. A ak to nevyzerá tak, ako ste dúfali, nebojte sa ľahko sa to umyje.