Doprajte si čas na seba


Prečo? Pretože si to zaslúžite. Pretože je to zdravé. Pretože budete mať viac radosti zo života a tým prospejete nielen sebe, ale aj svojmu okoliu. No a ešte raz, pretože si to zaslúžite.
Život je často neuveriteľne uponáhľaný. Ráno ubolene vstanete, ešte za tmy opustíte domov, celý deň sa naháňate, večer sa vrátite späť a s únavou padnete do postele … Práca, deti, škola … A zrazu ubehne týždeň. A potom mesiac. A vy zistíte, že ste sa dlhý čas ani raz nezastavili, ani raz si nedopriali trošku oddychu len v spoločnosti seba samého. To by sa malo čo najskôr zmeniť.

konev na čaj
 
Dajte si v pokoji čaj, alebo kávu
Že si už nepamätáte kedy naposledy sa vám to podarilo? Nuž, určite sa to nejako zariadiť dá, len musíte skutočne trvať na tom, že sa na chvíľu v tichu posadíte s teplou šálkou v rukách, zatvoríte oči a budete si vychutnávať vôňu a chuť. Len vy, len vaša šálka. Ticho a pokoj.
 
Choďte na prechádzku
Vypnite telefón. Deti odovzdajte starým rodičom. Zamknite dom a odíďte na najbližšiu lúku, alebo do lesa. K potoku, na pole … to je vlastne jedno. Upokojujúce pohladenie prírody vám určite prospeje a oddýchnete si tak ako už dlho nie. Výhodou je ak máte psa. Zvieratká dokážu priniesť mnoho radosti do života.

relax
 
Choďte len tak do mesta
Nájdite si čas ísť sami, alebo s partnerom zájsť na spoločné posedenie, alebo rovno večeru. Pokojne si sadnite, zahoďte starosti za hlavu, vychutnajte si jedlo, poobzerajte sa po obchodoch … Možností je veľa. Cieľom je hlavne vypadnúť zo zabehnutého kruhu povinností.
 
Cvičte
Že to stojí energiu? A že jej máte už aj tak málo? To je pravda, ale cvičenie uvoľňuje endorfíny a teda budete šťastnejší. Urobíte niečo pre svoje telo a precvičíte tie stuhnuté svaly a skrátené šľachy. Určite stretnete aj množstvo zaujímavých nových ľudí a ktovie … možno nadviažete aj nové priateľstvá.