Exotická dovolenka a jej úskalia


Ľudia, ktorí chodia na dovolenky veľmi dobre vedia, že niektoré miesta sa vám po čase jednoducho okukajú. Už proste nevyzerajú atraktívne, pretože ste tam boli toľko ráz, že vás to už proste nebaví. Je jasné, že niektoré veci vás proste unudia. Vtedy sa mnohí ľudia uchyľujú ku exotickým dovolenkám. Je však niekoľko vecí, ktoré by ste si mali pred cestou uvedomiť a na čo by ste sa mali rozhodne pripraviť, keď sa chystáte niekam, kde to nemusí byť práve dva razy bezpečné alebo neviete, čo od toho máte vlastne čakať.

skotsko

1.       Potrebujete očkovanie?
Veľmi často ľudia zabúdajú práve na to, že do niektorých krajín je očkovanie skutočne potrebné. Napríklad vtedy, keď sa chystáte niekam, kde je malária. Do niektorých krajín vás možno bez očkovania ani len nepustia. To je niečo, o čom by ste sa mali informovať predtým, než tam pôjdete.

2.       Nezabúdajte na lieky
Lieky na hnačku, nevoľnosť, od bolesti, potrebujete byť pripravený na všetko. Je jasné, že aj v zahraničí môžete dostať rôzne lieky, no vždy je lepšie, keď máte vlastné, na ktoré je váš organizmus zvyknutý.

3.       Informujte sa o hygiene
Niežeby ste šli do krajiny, kde vám po podlahe utekajú potkany. Môže sa však stať, že sa v danej krajine neodporúča piť vodu z kohútika alebo jesť príbormi, ktoré dostanete v reštaurácii. Informujte sa o tom predtým, než dostanete žalúdočné alebo črevné problémy. Je lepšie vždy kupovať balenú vodu (napríklad v Indii, ale aj v Afrike) než piť tú ich. V Afrike sa vám dokonca môže stať aj to, že vám z kohútika bude tiecť slaná voda.

foto

4.       Čo na seba?
Aj keď sa väčšinou ľudia pozerajú na turistov s pochopením, v niektorých krajinách môžu byť ženy častované nepeknými pohľadmi, keď nie sú dostatočne zahalené. Vždy si dopredu zistite či náhodou daná krajina nemá nejaký dresscode. Vyhnete sa tak škaredým pohľadom. A zároveň dáte najavo, že rešpektujete ich kultúru.