Jar je tu!

Určite sa veľa z nás teší predlžujúcim sa dňom, v ktorých nás začínajú zohrievať prvé teplé lúče jarného slniečka. Áno, biela zima je pekná, ale keď už trvá príliš dlho, začína nám štipľavý studený vzduch a vietor liezť poriadne na nervy. S príchodom jari si ale veľmi často uvedomujeme, čo všetko sme počas zimy stratili a zanedbali.

žena u květin
Bledá pokožka, telo bez energie, zopár tukových vankúšikov navyše…To je len zopár príkladov toho, čo na nás dlhé a tmavé zimné obdobie zanechalo. Dobrá správa je, že sa s tým dá niečo robiť a čím skôr začneme, tým skôr sa zase budeme cítiť fit a plní energie.
 
Jarná únava
Jarná únava je typická pre prvé jarné mesiace, kedy sa telo akoby potrebovalo dostať zo „zimného spánku“, ale nejako mu to nejde. Naštartovať ho pomôže častý pobyt na čerstvom vzduchu, aktívny pohyb a množstvo vitamínov.
 
Na čo všetko sa na jar môžeme tešiť?
Viac slnka a svetla– s predlžujúcimi sa dňami pribúdajú slnečné lúče a svetlo, ktoré dobre pôsobí na psychické i fyzické zdravie. Vďaka slnečnému svetlu získavame aj veľmi potrebný vitamín D, ktorý podporuje našu imunitu. Keď ho teda chceme mať dostatok, je fajn tráviť na slnku vonku čo najviac času.
 květy magnolií
Možnosť viac sa hýbať- s pobytom vonku súvisí aj aktívny pohyb v prírode. Športovanie alebo len obyčajná prechádzka v prírode a na čerstvom vzduchu bude mať blahodarne účinky nielen na telo, ale aj na dušu.
 
Možnosť zdravo sa stravovať– v zime sme boli odkázaní na ovocie a zeleninu z dovozu, ale s príchodom jari sa nám otvárajú nové možnosti zdravého stravovania z čerstvého sezónneho ovocia a zeleniny. Po ťažkých a vyprážaných jedlách, ktoré sme si v zime dopriali to nášmu organizmu padne určite veľmi dobre.
 
Hor sa do jarného upratovania-možno sa to niekomu nemusí zdať ako príjemná možnosť trávenia času, ale také dôkladné jarné upratovanie nám nielenže spáli nejaké tie kalórie naviac, ale môže mať aj vplyv na naše zdravie a zdravie našej rodiny. Zbavíme sa roztočov, prachu, plesní a získame skvelý pocit z čistej a voňavej domácnosti.