Krémy šité na mieru vo vašej komore


Pleť je mastná na niektorých miestach našej tváre, ruky máme zosušené ako kôra starej slivky, šupiny pozdĺž ramien pripomínajú zážitok po neúmernom opaľovaní. Skúsili sme značkové krémy, za ktoré sme vyhodili časť imania našej peňaženky, vyskúšali sme aj kvázi prírodné krémy z mestskej drogérie, mastičky z lekární našej pokožke výrazne neprospeli.

louka

Kupovať reklamné produkty, pár mililitrov za kvantum peňazí, to radšej už nie. Na viacerých portáloch vystupujú dámy, ktoré sa so záľubou alebo aj profesijne venujú výrobe krémov u nich v kuchyni alebo už pretavili svoju záľubu do skutočného predaja. Začítať sa do receptov je veľmi lákavé, o to viac, keď dostupné produkty premeníte na skutočnú oázu účinku a vône vo svojom tégliku alebo fľaštičke.

kosmetika

Laborantkou vo svojej kuchyni

Rozhodnúť sa pre samovýrobu je priam pasiou. Vyrobiť si krém pre seba a zároveň ho ponúknuť mame, ktorá ho posunie kamarátkam, je začiatkom úspechu. Hlavne po tom, ako sme náš vlastný krém odskúšali na vlastnej koži a červené fliačky, šupinky a pocit napnutej pokožky sa vytratili. Našej pleti prospievajú prírodné maslá, viac o nich sa môžeme dozvedieť na akomkoľvek portáli. Správne ich ohriať, rozpustiť, pridať obľúbenú voňavú esenciu a zázrak je na svete. Prírodné maslá sú finančne dostupné a správnym pomerom každého z nich vieme pripraviť masu, ktorá nám vyhovuje. Po viacerých pokusoch budeme s vlastným krémom maximálne spokojné, pretože pokusmi sa človek učí a dopracuje k požadovanému výsledku. Suroviny možno zohnať v bio obchodoch alebo objednať na stránkach internetu.

Čo na základný balíček potrebujeme?

–          kakaové alebo bambucké maslo
–          mandľový alebo kokosový olej (môže byť aj iný)
–          pár kvapiek silice – obľúbenej vône (nemusí byť)
–          máličko vitamínu E (býva tekutý vo fľaštičke), slúži zároveň ako konzervant
–          2 hrnčeky na vodný kúpeľ pre masielka
–          mixér alebo varešku (nemusia byť)

Do roztopených masiel vmiešame pár kvapiek ďalších surovín, nalejeme do dózičiek alebo mierne stuhnuté rozšľaháme mixérom, závisí od nás, akú konzistenciu požadujeme a potom stačí už len často používať. Výsledky sa určite dostavia, nakoľko pleti dodáme kus prírody bez akýchkoľvek „ťažkých“ surovín.