Najúžasnejšie vodopády sveta


Angelov vodopád
Najvyšším vodopádom sveta je Angelov vodopád vo Venezuele. Je vysoký 979 metrov. V skutočnosti je vodopád taký vysoký, že veľká časť spadajúcej vody sa odparí, alebo rozptýli ako jemná hmla predtým, ako dopadne na zem.

vodopád
 
Krvavé vodopády
Tento tajuplný a záhadný červený vodopád sa nachádza v odľahlej Antarktíde. Červená farba je čiastočne výsledkom slanej vody s oxidom železa, ktorá sa stane červenou, pri reakcii so vzduchom. Nová štúdia vedeckých pracovníkov univerzity na Aljaške spája vodopád s veľkým zdrojom slaných vôd, ktoré môžu byť zachytené pod ľadovcom viac ako milión rokov. Skutočné tajomstvo týchto vodopádov je to, čo žije vo vode. Vzorky vody neobsahujú takmer žiadny kyslík, ale bolo identifikovaných najmenej 17 rôznych druhov cudzích mikróbov vo vode podobnej krvi.

vodopády
 
Viktóriine vodopády
Na priehrade medzi Zambiou a Zimbabwe na rieke Zambezi, sa nachádzajú nádherné Viktóriine vodopády. Táto lokalita je jednou zo Siedmych divov prírodného sveta a patrí do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prvý Európan, ktorý videl vodopády, bol anglický dobrodruh David Livingstone, ktorý ich pomenoval po kráľovnej Viktórii. Nie sú najvyššie, ani najširšie, ale majú najväčšiu plochu padajúcej vody
 
Vodopády Iguazu
Rozdeľujúc hranice medzi Argentínou a Brazíliou, vodopády Iguazu  jedným z najúchvatnejších prírodných pamiatok sveta. Podľa legendy toto miesto vzniklo, keď si krásna mladá žena odmietla vziať boha, namiesto toho si vybrala svojho smrteľného milenca. Keď obaja milenci utiekli do kanoe, boh v hneve rozbil rieku a odsúdil ich na večný pád.

duha
 
Vodopády Havasu
Vodopády Havasu sú najfotografovanejšie kvôli spojeniu mliečnej tyrkysovej vody a majestátnych červených skál. Nachádzajú sa hlboko v Národnom parku Grand Canyon, voda nakoniec vteká do mohutnej rieky Colorado. Aj napriek tomu, že vodopád nie je príliš vysoký (približne 30 metrov), vyzerá úchvatne.