Objavte krásu skorého vstávania


Rána majú svoje obrovské čaro – či ide o východ Slnka, alebo postupne sa prebúdzajúcu prírodu, kvapky roky na listoch rastlín a stromov, spev vtákov… Dôvodov, prečo väčšina z nás rána nevníma ako čarovné okamžiky je hneď niekoľko, od nedostatku spánku, po predstavu ďalšieho stresujúceho dňa v práci. Pokúste sa držať našich rád a možno práve pre Vás sa rána stanú inšpiratívnym, produktívnym, jednoducho tým najkrajším štartom do úspešného dňa.

ráno

Objavte, svoje ideálne trvanie spánku
Netreba sa slepo držať odporúčaní, to, koľko spánku Vám stačí je u každého jedinca individuálne, preto si dajte záležať a pokúste sa objaviť to, čo najviac sedí Vám. Všeobecne platí, že intenzívneho spánku stačí menej ako prerušovaného, z ktorého sa budíte. Preto sa uistite, že hodinu pred zaspaním nepoužívate nijakú elektroniku ako mobil, tablet, či PC. Namiesto toho vezmite knihu, ktorá Vám v poličke už zapadla prachom a relaxujte. Zaspíte rýchlejšie a spánok bude intenzívny, presne taký, aký chcete.

Choďte spať skôr
A výhovorky, že sa to nedá nahraďte spôsobom, akým sa to bude dať – vždy nejaký je. Je samozrejmé, že pokiaľ idete spať o jednej v noci, o piatej ráno Vás bude pekelne bolieť hlava a ráno pre Vás bude utrpením. Nehovoriac o tom, že budete celý deň unavení, bez nálady a skazíte deň ďalším ľuďom. Je potrebné odolať lákadlám, ktoré Vás nútia ostať hore dlhšie.

Nastavte si budík nahlas a umiestnite ho čo najďalej od postele
Toto Vás donúti vstať a ísť ho vypnúť. Mnoho z nás má totiž tendenciu budík vziať z nočného stolíka, nastaviť o pätnásť minút neskôr, prípadne úplne vypnúť a spať ďalej. Ak sa raz dostanete z postele, ľahšie odoláte pokušeniu znova si ľahnúť do perín.

Ihneď po prebudení sa nadýchnite čerstvého vzduchu
Ranný vzduch je nesmierne príjemný a osviežujúci. Je jedno, či si vyjdete von, alebo len otvoríte okno. Dôležité je pár krát sa zhlboka nadýchnuť a dostať čerstvý vzduch do pľúc. Väčšina rán býva studených, takže dobre prispejú k Vášmu dokonalému prebudeniu.

snídaně

Vytvorte si vlastnú rannú rutinu
Nájdete síce mnoho zaručených návodov, ktoré však nemusia platiť práve pre Vás. Preto objavte, či na Vás funguje studené sprcha, šálka kávy, alebo farebné raňajky.  Spravte ráno vzrušujúcou časťou dňa, na ktoré sa budete už večer tešiť.