Praktické aplikácie, ktoré by nemali chýbať ani vo Vašom počítači

Hoci sa pre dnešnú dobu stávajú charakteristickejšie najmä prenosné zariadenia a s nimi praktické operačné systémy ako Android alebo iOS, ešte stále je a bude potrebným aj veľmi kompatibilný OS Windows, ktorý zasa zostáva synonymom osobných počítačov. Ale Windows bez toho správneho softvéru by bol užitočný asi ako smartfón bez aplikácií. Preto sa v skratke zameráme práve na niekoľko dostupných a praktických riešení, respektíve na zaujímavý softvér kompatibilný s operačným systémom Windows, ktorý vám prácu s počítačom spohodlní a zároveň spríjemní.

aplikace

Preto chcem hneď na začiatok spomenúť šikovný softvér s názvom Ninite, ktorý vám umožní do vášho počítača nainštalovať až 50 najčastejšie používaných programov. Pokiaľ teda máte čerstvo nainštalovaný alebo resetovaný Windows, nové zariadenie, alebo vám skrátka chýba hneď niekoľko potrebných programov a neviete, ako začať, Ninite je praktickým riešením. Stránka tohto programu vám poskytuje zoznam najpoužívanejších aplikácií pre Windows a vy si len jednoducho vyberiete tie, ktoré potrebujete. Stránka vám následne vytvorí menej ako 1 MB inštalátor, ktorý si uložíte na pracovnú plochu a spustíte. Následne sa začnú inštalovať vami vybrané programy.

Aj pod operáciou s počítačom si dnes automaticky predstavíme najmä surfovanie po internete. Či však bude prezeranie internetu komfortným zážitkom alebo menej, pod to sa môže podpísať výber toho správneho internetového prehliadača. Firefox alebo Opera sú často doporučnými voľbami, ale okrem nich si pozornosť určite zaslúžia aj prehliadače Vivaldi, Maxthon, alebo Avast Secure Browser, ale takisto je tu novinka s názvom Chrome 64.

notebook

Z hľadiska kancelárskych programov sa za doporučenú alternatívu balíka Microsoft Ofiice považuje spoľahlivýLibreOffice, ktorý ponúka všetky potrebné programy a nástroje ku kancelárskym operáciám, okrem toho aj kresliaci nástroj a databázový program. K čítaniu obsahu v populárnom formáte PDF môžete miesto internetového prehliadača použiť komfortnejšiu cestu, a to softvér ako Sumatra PDF či Foxit Reader.