Riešenie angíny

Krčné mandle majú svoju úlohu chrániť naše zdravie. Problém však nastáva v momente, keď sa situácia zvrtne a namiesto toho, aby si plnili obrannú funkciu, stanú sa zdrojom nákazy.
Angína je veľmi závažný a desivý problém.  Môžete použiť rad organickej techniky na jej liečbu.
 vyšetření krku
Opakovanými angínami veľmi často trpia predovšetkým deti, ktoré majú slabšiu imunitu než ostatné a trochu iné anatomické pomery v hrdle ako dospelí. Angína sa však bohužiaľopakovane zvykne objavovať aj u dospelých jedincov a to alergikov, celkovo oslabených ľudí, obéznych ľudí a u ľudí s nezdravou životosprávou. V prípade, že mandle neplnia svoju funkciu môže dôjsť až na ich vybratie. K takémuto riešeniu sa pristupuje vtedy, ak dieťa trpí častými angínami, bolesťami hrdla, kašle napriek opakovane preliečeným infekciám. V tomto prípade mandle strácajú svoju obrannú funkciu a stávajú sa ložiskom baktérií, ktoré v nich vyvolávajú opakované ochorenie, ktoré dieťa sústavne obťažuje. V takomto prípade lekár indikuje tonzilektómiu – odstránenie mandlí.

V súvislosti s posilňovaním imunity pri angína dávame do pozornosti aj prírodné polysacharidy beta-glukány, ktorých bohatým zdrojom je hliva ustricová. Tieto látky vedci objavili už v 60. rokoch minulého storočia. V Japonsku sa ich výskum začal po druhej svetovej vojne, dôvodom boli zdravotné problémy obyvateľov Hirošimy a Nagasaki vyvolané ožiarením po výbuchu atómovej bomby.
 léky a teploměr
Tiežrasca sa v medicíne používa už stovky rokov. Táto domáca terapia je vynikajúcim riešením angíny. Nemusíte používať drahé chemické lieky, všetko, čo potrebujete, je priamo vo vašej kuchyni.
 
Potrebujete:80g čiernej rasce, 250 ml filtrovanej vody, 1 lyžica brandy alebo škótskej.
Príprava:Prevarte 200 ml vody. Nasypte do nej celú rascu a nechajte lúhovať 15 minút. Mali by ste získať silný a čierny odvar, ako kávová usadenina. Nakoniec pridáte 1 lyžicu koňaku.
Užívajte jednu lyžicu roztoku každú pol hodinu pre úplné vyzdravenie.
Po 4 hodinách by všetky symptómy mali ustupovať až zmiznúť.

Riešenie angíny
Ohodnoťte příspěvek