Služby na vrchu Kamzík


Spojením krásnej prírody a ľudského faktora, v podobe personálu a rôznych príjemných služieb, vznikne kombinácia, ktorú by som osobne zažil rád a verím, že takisto i Vy.
Kamzík je názov vrchu, ktorý sa s hrdosťou štíti v Malých Karpatoch. Okrem zážitku z turistiky nám však poskytuje ešte mnoho viac.

stromy

Televízna veža
Táto veža je nám, našincom dobre známa, takisto ju neprehliadnu ani okolití turisti. Nepriehľadnuteľná je z dôvodu svojej majestátnej výšky 194 metrov. Týmto číslom sa radí k najvyššej stavbe v Bratislave. Samotných význam televíznej veže spočíva v zachytení toho najlepšieho signálu, čo je vďaka výške vrchu a najvhodnejšieho postavenia veže, dávno vyriešené a vážnejšie problémy so signálom nenastávajú. Takisto mi nedá nespomenúť jej štíhly a štýlový tvar, ktorý upúta už na diaľku a je poznávacím znakom Malých Karpát a Koliby. V jednej z jej miestností sa nachádza pracovisko, ktoré monitoruje všetky televízne vysielače, ktoré sú na Slovensku dostupné. Toto pracovisko má 24- hodinovú prevádzku, ktorá má na svedomí náš 24 -hodinový príjem TV staníc a rádiových, FM vĺn.

les

Zachytávanie signálu však nie je jediná služba
V tejto televíznej veži nájdeme i známu reštauráciu s názvom Veža. Jej umiestnenie bolo skvelou voľbou, pretože z danej polohy, ktorá má i vyhliadkovú plošinu, máme prekrásny a ideálny výhľad na Bratislavu, pričom si oddýchneme pri káve a teplom obede. Ako som spomínal, samotná veža má výšku 194 metrov, lenže stojí na vrchu Kamzík a ten dosahuje výšky až 438, 4 metrov nad morom, takže, ako ste si domysleli, výhľad je ozaj skvelý. Okrem reštaurácie však vo veži natrafíme i na kaviareň. V podstate sa nachádzajú blízko seba. S kávou, či obedom si pôjdeme sadnúť na točňu, ktorá nám pomaličky naskytuje šíri výhľad a teda i spríjemňuje náš oddych a napomáha tej správnej chuti do jedla, pričom máme i skvelý zážitok a vhodné prostredie na komunikáciu.
krajina

Služby televíznej veže na Kamzíku sa rozhodol opísať z dôvodu dôvtipu a premyslenia, kedy sa táto stavba využíva i k reštaurácii a kaviarni, pričom láka i svojou prírodou. Je to geniálne premyslené a týmto spôsobom sa nám poskytuje viac služieb v jednom.