Sťahujme videá na disk, oplatí sa to


Každý z nás je oboznámený s webovou stránkou Youtube, avšak už možno menej ľudí ho používa cestou, kedy si videá rovno stiahneme. Osobne si myslím a možno nie som jediný, že má to svoje určité výhody.

monitory

Nie je žiadnym tajomstvom a nebudem to tajiť ani ja, že existujú weby, cez ktoré stiahnete video z Youtube do svojho zariadenia zdarma a to online a rýchlo. Stačí napísať do Google niečo v zmysle ako „download video from youtube“ a takéto služby nájdete, je ich hneď  niekoľko. Osobne som taktiež rád, že skôr nájdeme rýchle programy priamo cez internet, nemusíme sťahovať nejaký downloader. Na ten štýl, kedy sme museli stiahnuť downloader, ten následne nainštalovať v počítači, potom zadávať inštrukcie, program ide pomaly, stiahli sme vírus, na ten štýl nerád spomínam, príde mi dosť nepraktický. Veď chcem iba stiahnuť malé video, prečo to tak komplikovať?

notebook

Ale ako som spomenul, našťastie existuje tá sympatickejšia forma, použiť podobnú službu priamo online a to bez nejakých inštalácií. Funguje to jednoducho. Kliknete na prehrávač videa v Youtube pravým tlačítko myši, vyberiete „kopírovať webovú adresu videa“. Potom prejdite na web umožnujúci sťahovanie, označte políčko, kliknite pravým tlačítkom myši a vyberte „paste“ alebo „prilepiť“. Program video načíta, už len vyberte vhodnú kvalitu, ideálna je 360p a potom download. A video máte za pár sekúnd stiahnuté.

tv

Na začiatku som spomenul, že stiahnutie videa má svoje výhody. Video si tak môžete skopírovať na flash disk /kľúč/, či SD kartu. Takto môžete obľúbené videá sledovať cez veľkú LCD obrazovku, alebo uložiť videá do mobilu. Prehráte ich na každom zariadení a máte ich stále po ruke. Vytvorte si vašu zbierku obľúbených videí, či hudobných klipov. V prípade, ak ich z Youtube niekto vymaže, vás to trápiť nemusí, tie videá už máte uložené v zariadení.