Tablet pre celodenné využitie


Aj keď sa hovorí že tabletom už odzvonilo , sú stále žiadaním tovarom. Dnes sa pozriem trochu bližšie na malý osem palcový tablet od Asusu.

kafe

Asus Zenpad 8
Tablet je na prvý pohlaď malý a skladný a v pohode sa Vám zmesti do kabelky alebo tašky. Rozmery tohto tabletu sú 20 x 13.5 x 7.5 ( výška , šírka a hrúbka ) a 320 gramov hmotnosti. Tablet sa hodí na cestovanie , čítanie kníh , či malé kancelárske práce. Po vzhľadovej stránke sa nejedna o nič výnimočného. Ale istá dávka elegancie sa tu nachádza. Telo je plastové a nie je až tak pevné. Doporučujem nejaký ochranný kryt či obal.

asus           

Zadná časť tabletu je hrubšia a kryt imituje kožu vďaka čomu tablet nevypadáva z ruky a príjemne drží.

Hrany sú ľahko zaoblené a dodávajú Tabletu prijemné držanie. Čo vás však zaujme alebo poteší je pomerne výkonný reproduktor ktoré sa nachádzajú na prednej strane displeja. 7.9 IPS palcový displej disponuje 2K rozlíšením a hustotou 234 obrazových bodov na palec. Obraz je skvelý , farby sú prirodzené a site. Pozorovacie uhly sú dobre , avšak viditeľnosť na slnku je slabšie. Maximálna hodnota jasu je nízka a pri slnečných dni môžeme predpokladať problém s viditeľnosťou.

tablet

Na prednej strane ešte nájdeme 2mpx selfie kameru ktorá je priemerná , ale na obyčajný video hovor , či selfie postačí. Na spodnej strane nájdeme USB – c pro dobíjanie batérie , a na vrchnej strane 3,5 mm Jack pre slúchadla. Na ľavej strane nájdete šuplík pre sim karty , konkrétne mikro sim , a Mikro SD a na zadnej strane logo výrobcu a 8mpx fotoaparát. Na svoju triedu je tento tablet celkom dobrý . Obsahuje 6-jadrový procesor Snapdragon taktovaný na 1,4 až 1.8 GHZ , 2Gb operačnej pamäte rám , a 16Gb internej pamäte. Hry spustite bez akýchkoľvek problémov a tablet sa nezasekáva a pracuje nadpriemerne. O výdrž tabletu sa stará batéria s kapacitou 4680 mha . Na tablet je to priemerná hodnota avšak vďaka dobre optimalizácie vydrží tablet celkom dlho. Pri zapnutej WIFI , hraní hier a sledovanie videí či filmov vydrží praktický celý deň .