Tipy na chrípku


Chrípkové obdobie je v plnom prúde a neostáva nám nič iné ako s ňou bojovať. Ak ste už vyskúšali všetky triky , skúste ešte tieto . Možno budú účinné a pomôžu Vám navždy zbaviť sa chrípky.
žena s chrikpou

 
Trvá pár dní
 

  • Prechladnutie trvá len pár dní . Avšak začína nepríjemnou bolesťou hrdla a problémami z prehĺtaním . Potom sa pridá aj nádcha a niekedy aj slabý kašeľ. Horúčka sa pri nachladnutí vyskytuje len málokedy.  Prvé dni má človek hlieny a nechcú ísť von avšak po dvoch až troch dňoch zhustnú a postupne ich vykašlite. Prechladnutie trvá tri dni maximálne týždeň. Dôležitý je spánok, dobré vetrateľná miestnosť , dostatok tekutín a hlavne oddych.

 
Ak sa chcete vyhnúť chrípke dodržujte tieto zásady :
●     Nepodávajte si ruky s ľuďmi, ktorí sú chorí.

●     Často si umývajte ruky.

●     Nechytajte si tvár rukami.

●     Vyhýbajte sa miestam, kde sa nachádza veľa ľudí.

●     Posilnite svoju imunitu vitamínom C a pestrou stravou.

●     Nepoužívajte cudzí príbor, pohár či mobilný telefón.
 sirup a lžíce

  • Ďalším účinkom je vitamín C . Pomáha predchádzať chorobe ale aj skráti dobu chrípky či prechladnutia . Dobrou kombináciou je ak zmiešate chren s medom . Túto zmes použité dva až tri krát za deň v malých dávkach. Ako prevencia pomáha a zvýšení príjem ovocia . Banán, grapefruit , šťava z citróna , kokosová voda , chia semienka to sú ovocia ktoré Vám pomôžu predísť chorobe. Výborným ovocím je aj rakytník . Obsahuje veľa vitamínov C, a môžeme  ho skladovať v chladničke a v prípade chrípky si urobte z neho čaj.

 

  • Ak máte chrípku , nikdy ju nepodceňujte. Aj ju podceníte môžete  na týždeň ostať v posteli a liečiť sa. Ak sa objavia prvé príznaky ihneď začnite z chrípkou bojovať. Ale aby ste chrípke predišli úplne a chcete byť plnej fyzickej kondičke  , teplo sa obliekanie a poprípade užívajte vitamíny , či tabletky na posilnenie imunity. Miki

Tipy na chrípku
Ohodnoťte příspěvek