Tmavé kruhy pod očami


Trápia ťa kruhy pod očami a nevieš ako s nimi bojovať? Spísali sme pre vás jednoduché a tie najlepšie triky, ktoré pomôžu nie len sa kruhov zbaviť ale aj im veľmi účinne predchádzať. Samozrejme že ich ide aj zakryť makeupom, ale prečo ich maskovať keď sa ich môžeme zbaviť už nadobro. Riaď sa nasledujúcimi radami a čoskoro uvidíš rozdiel, možno už po jednom týždni.

květy
 
·O jeden vankúš viac pod hlavou. Je to neuveriteľné, ale skutočne to pomáha a to tým, že je hlava vyššie položená. Táto skutočnosť zabraňuje tomu, aby sa v dolných viečkach hromadili tekutiny, čiže zabraňuje vzniku kruhov pod očami.

·Očné masky.Účinne zabraňujú opuchom a tmavým kruhom pod očami. Na trhu je ich obrovský výber, stačí si vybrať tú najvhodnejšiu a používať ju aspoň raz za týždeň. Prípadne skúsiť inú masku.

·Očný kréms obsahom vitamínu C a K. Na jednu stranu pokožku vyživujú, ale čo je hlavné, aj ju zosvetľujú.
·Namoč vatové tampóny do ružovej vody, uhorkovej šťavy alebo jednoducho ľadovej vody. Nechaj pôsobiť na očiach minimálne 15 minút. Pokožku to oživí a rozžiari.
·Cvičením podporuješ cirkuláciu krvi po celom tele. Najvhodnejšia je jóga, pretože stimuluje dýchanie, čo pomáha k zdravej pleti.
·Odličuj si oči pred spaním. Počas spánku má pokožka oddychovať a dýchať, nie dusiť sa pod vrstvou kozmetiky.

čaj

·Čierny a zelený čaj.Použi vyvarené vrecká z čaju na oči. Tento čaj obsahuje výživné látky, ktoré pomáhajú odstrániť opuchy a tmavé kruhy pod očami.
 
Ponúkame vám aj niekoľko účinných prírodných trikov, ako sa zbaviť opuchov a tmavých kruhov pod očami.
·Použi studené plátky uhorky alebo zemiakové plátky na očné viečka. Nechaj pôsobiť zhruba 30 minút a tvoja pokožku bude neuveriteľne svieža a žiarivá po celý deň.

spánek

·V dopoludňajších hodinách použi pod oči studený obklad, pretože ten sťahuje cievy. Studená voda tlmí tmavé kruhy, ale aj opuchnuté oči. Je to skrátka zázrak.
·Použitie kokosového oleja alebo oleja z hroznových jadierok v malom množstve dokáže vyživiť pokožku pod očami a tým zabrániť vzniku opuchov a tmavých kruhov. Stačí ho jemne prstami vklepať do pokožky pod očami.
·Nakoniec tá najvzácnejšia rada: pi veľmi veľa čistej vody a dopraj si denne minimálne 8 hodín spánku.