Vitamíny? Žiadny problém


Naše zdravie je najdôležitejšia vec ktorú vieme vlastniť. Keď prídu chladné dni, a s nimi nepríjemné vírusy či baktérie, jediné čo nám zostáva je vedieť sa pred nimi čo najlepšie posilniť. Zaručený recept je každodenný príjem dostatok vitamínov v podobe ovocia a zeleniny.
Pre viacerých ľudí, či viacero detí to robí dosť veľký problém. Pre iných zasa vôbec nie. Ak ste práve ten typ človeka, alebo aspoň takého poznáte, ktorý by si na ovocí veľmi rád pochutnal, ale je lenivý si ho či len pripraviť, tu je malý spoľahlivý typ na chutnú prípravu.

koktejl
 
Domáce ovocné šťavy
Prvý váš najhlavnejší krokbude zaobstarať si kopu ovocia a zeleniny. Či už zo záhrady, zelovocu alebo supermarketu, siahnite po tom na čo vám oko padne. Najlepšie zo všetkého trošku, aby ste mali zo všetkého na výber, a hlavne čo vám chutí najviac!
 
Druhý hlavný krokbude zaobstarať si vlastný smoothie mixér. Nájdete ho v dobrých kamenných elektro predajniach, alebo online na internete za nízke a výhodné ceny. Treba si vybrať ten najspoľahlivejší podla recenzií.

smoothe
 
Tretí krokbude o niečo zábavnejší. Nakúpené ovocie či zeleninu si nachystajte na kuchynský stôl, a premyslite si na akú šťavu máte práve chuť. Ak vás nič dobrého nenapadne, alebo sa neviete rozhodnúť, tak na internete nájdete kopec receptov na chutné smoothie! Vyberte si ten ktorý sa vám pozdáva čo najzdravší, a zvýši vašu imunitu.
Hurá, a môžete začať so šúpaním a krájaním. Hlavne si do každej šťavy pridajte nastrúhaný zázvor, môžete pridať med a citrón. Táto trojka je výborná na boj s chrípkou.

mrkvový koktejl
 
Tieto domáce vitamínové šťavy si viete pripraviť jednoducho, a hlavne sú oveľa zdravšie ako kupované džúsy. Plus ich výhodou je, že si ich môžte zobrať kamkoľvek kam máte práve nasmerované. Najlepšie piť každý deň, ráno na obed a večeru, samozrejme taktiež nemôžu chýbať bylinkové čaje ako napríklad mäta, medovka, rooibos, levanduľa, žihľava a kopu ďalších. A máte nad vírusmi vyhraté!