Vyberajte škôlku spoločne s deťmi

Výber škôlky je pre nás aj naše deti veľmi ťažkou úlohou. Keď naše dieťa ide prvý krát do škôlky je to pre nás veľmi emocionálne. Preto je veľmi dôležité neunáhliť sa s výberom a vybrať rozumne. Predsa len naše dieťa tam bude tráviť veľa času a získa určitú samostatnosť. Škôlka by mala dieťa adekvátne pripraviť na nástup do školy.

pastelky

Prečo by ste ju ale mali vyberať spoločne s deťmi? Vysvetlenie je jednoduché. Keďže pre dieťa je to veľmi ťažké, pretože prichádza do úplne nového priestoru. Taktiež príde medzi cudzích ľudí a prvý krát sa ocitne takto samé. Bude tam musieť chodiť pravidelne každé ráno a teda si musí na tento systém aj navyknúť.
Práve toto je ten správny dôvod na to aby sme škôlku nevyberali samé. Pozrite si s dieťaťom fotky škôlky aby vedelo ako to tam bude vyzerať. Ukážte mu viacero možností a spoločne rozhodnite. Takto bude mať pocit, že sa na výbere podieľalo a bude cítiť aj väčšiu zodpovednosť. Ak sa mu aj nebude chcieť bude vedieť, že si škôlku vybral sám a nebude vás obviňovať.

kostky

Jednou z možností je vybranú škôlku pred nástupom ešte navštíviť. Zoznámiť sa s učiteľkami a prezrieť si priestory. Takto sa bude cítiť oveľa lepšie, pretože bude priestor už poznať. Nepôjde tak teda úplne do neznáma. Bude to lepšie pre vás ako aj pre vaše dieťa.

Samozrejme, že musíte na výber dohliadnuť aj vy. Deti sú ešte maličké a nevedia si vybrať úplne samé. To vám je dúfam úplne jasné. Musíte zhodnotiť cenu obedov, vybavenie škôlky a celkové prostredie. Preto by ste si najprv mohli urobiť svoj výber a až tento následne ukázať svojim deťom.

dítě

Ak by ste tak neurobili dieťa by si mohlo vybrať iba podľa toho kde sú najkrajšie priestory alebo hračky. Keďže vám by to na výber nestačilo určite by ste mu to zatrhli a konflikt by bol na svete. Nakoniec by to bolo už len horšie a dieťa by vami vybranú inú škôlku odmietalo. Takto budete spokojná vy aj vaše dieťa.