Weby a spoločnosť


Weby nám dávajú možnosť podeliť sa o svoje názory, postrehy, informácie, médiá s  ľuďmi z celého sveta. Je to ozajstný pokrok dopredu. Avšak chcel by som rozobrať následovné:
•         Pozitívá webu
•         Negatívá webu
internetové propojení

Pozitívma napadá veľa. Podeliť sa so spoločnosťou z celého sveta o svoje názory, zážitky, predstavy je ozaj skvelé. To určite teší väčšinu užívateľov webu. Cez internet nájdeme obrovské množstvo zaujímavých aj vtipných stránok. Takisto potrebných pre každodenný život ale aj pre rozmýšľanie do budúcnosti. Webové stránky nám umožňujú nájsť si prácu, školu, informácie o veciach, ktorým sa chceme venovať. Nájdeme takisto kopec zábavy vďaka možnosti zdielať a sťahovať multimediálne súbory. Vyhľadať sa dajú aj tipy a návody ako opraviť a vylepšiť náš tovar. Existujú webové stránky, ktoré nám umožňujú komunikovať s osobami, ktoré poznáme, no i nájsť niekoho nového. Ak chceme niečo predať, kúpiť, alebo ponúkame niekomu prácu, aj na to slúžia webové stránky.

Teraz sa na dané veci však pozrieme z toho negatívneho pohľadu: Internet a web poskytujú ozaj každému možnosť publikovať rôzne názory aj predstavy. Často sa stáva, že hlavne mladí ľudia sú pomocou webu ovplyvňovaní napr. extrémistickými skupinami. V horšom prípade spoločnosťou, ktorá vykonáva kriminálnu činnosť. Iný prípad je, ak navštevujeme povedzme slušné stránky, chceme sa zamestnať, alebo len tak surfujeme po nete. Uvedomme si, že každý má možnosť vytvoriť na webe ponuku, inzerát, reklamu. Niekedy by ste neverili o akú spoločnosť sa v skutočnosti jedná. Ak Vám vyskočí ponuka, na ktorú ste neklikli, jedná sa o takzvanú Ad. Čiže otravnú reklamu. Píše sa v nej, že ste napr. tisícim zákazníkom, potrebujú len Vaše údaje.
notebook na pařezu
Nepíšte ich!
Ak ste na webových stránkov a vtierajú sa Vám takéto spoločnosti a reklamy, ktoré nemáte ani len trochu preverené, nepíšte Vaše údaje! Na sociálnej sieti musíme byť takisto opatrní, s kým sa vlastne zoznamujeme. Jedna pekná fotka ešte nič neznamená. Fotka môže byť niekoho iného. Za daným profilom môže byť v skutočnosti 50 ročný chlap s nečestnými úmyslami. Nechcem vo Vás vyvolať paranoiu, ale stávajú sa takéto veci.

Webové stránky a internet sú určite veľký krok dopredu pre našu spoločnosť. Avšak človek si musí uchovať svoj vlastný, zdravý pohľad a názor.