Wellness centrá a ich príjemné služby


V článku sa budem venovať príjemnej službe, ktorá by určite každému z nás jedine prospela. Mám na mysli dnes čoraz populárnejšie služby a to tie, ktoré sa spájajú s Wellness centrom.

sauna

Oddych, relax, príjemne strávený čas s blízkymi, minimálne tieto tri body charakterizujú navštívenie akéhokoľvek Wellness centra. Takisto sa stávajú využívané pre firemné akcie, rovnako tak na utuženie kolektívu. To príjemné prostredie nám k týmto veciam jedine dopomôže.
Mal by som sa však zamerať na niekoľko služieb, ktoré nám budú v takomto centre poskytnuté. Ktorou sympatickou službou však začať? Je ich totiž viac, než by sa na prvý dojem mohlo zdať.

Začnem napríklad fínskou saunou.
V tomto prípade vravíme o teplote dosahujúcej okolo 100 stupňov, pričom však vlhkosť vzduchu nepresahuje ani 20 %, čiže atmosféra v nej by nemala byť zdraviu škodlivá, respektíve nebude nám v nej dusno. Tento patent je dnes už uvedený do praxe, navyše obľúbený a často využívaný. Pri takejto teplote je však dôležité, vstupovať dnu úplne nahí, textil a ani plavky by takúto teplotu totiž nevydržali. Pri tejto forme relaxovania sa stalo populárnou činnosťou liať vodu na kamienky a to buď obyčajnú, alebo i esencovanú, vonnú.

fínská sauna

Za zmienku okrem iného stojí i sympatická služba s názvom tepidárium.
V relaxačnej miestnosti s bežnou teplotou okolo 30 stupňov je vzduch nasýtený voňavou  kamilkovou či mandarínkou esenciou a v jej strede nás čaká liečivo tvarované vyhrievané ležadlo. V pozadí hrá relaxačná a oddychová hudba. Do 30 minút by sme mali pocítiť celkové uvoľnenie sa a zregenerovanie.

•         Wellness centrá nám však ponúkajú ešte mnohé iné služby, ktoré určite radi uvítame a v podstate majú ten výsledný efet spoločný. Zregenerujú našu myseľ i telo, obnovia naše stratené sily. Takéto centrá už nájdeme na viacerých miestach SR, vo viacerých okresoch.