Zdieľajme naše fotky s ostatnými pomocou webu


Fotografovanie už nie je činnosťou iba pár ľudí, ktorí kedysi dávali za svoje fotoaparáty a prísluslušenstvo nemalé peniaze. Dnes nosí so sebou fotoaparát skoro každý. Fotoaparát, ktorým disponuje naše mobilné zariadenie. Pritom sa však jedná o skvelú kvalitu kamery i fotiek. Preto sme logicky svedkami toho, ako ľudia dnes na každom kroku všetko natáčajú a fotia. Nemusím nikomu opisovať, kde som a ako to tam vyzerá, stačí so smartfónom urobiť pár foto a publikovať ich na sieť alebo poslať známym.
chytrý telefon
•        Ak máte uložených niekoľko fotiek, na ktorých kvalitu a celkové prevedenie ste naozaj hrdí, alebo Vám pripomínajú skvelú udalosť, isto sa s nimi chcete podeliť aj s Vašimi priateľmi.
Preto sa poďme pozrieť na to, akou najlepšou formou môžeme naše fotky ukázať aj ostatným. Využijeme k tomu web a služby, ktoré nám poskytuje. Konkrétnejšie zdieľanie pomocou webu s našimi priateľmi.
japonská dívka
Zrejme nás ako prvé napadlo, zdielať fotky pomocou Facebooku. Je to dobrá cesta, ako prakticky a rýchlo zdieľať tieto fotky s okolím. Vo svojom profile si môžeme vytvoriť album a doňho postupne pridávame fotky uložené v pamäti smartfónu. Vyberme tie najlepšie, poprípade si vytvorme albumov viac. Môžeme sa cvíľku pohrať a vytvoriť extra album na fotky z dovolenky, extra album na fotky s priateľmi, extra album na fotky z okolia,…
Pokiaľ však uprednostňujete radšej Instagram, fotky musia byť upravené do štvorcového formátu. Nie je to zložité, orežeme ich do štvorcového tvaru a až potom ich môžeme publikovať. Napríklad Google Play nám určite poskytne mnohé aplikácie, pomocou ktorých fotky môžeme upraviť, orezať a dokonca doplniť text.
mladý pár
Ak si zakladáte na súkromí a chcete dotyčným fotku poslať formou, aby ju videli iba oni, zrejme použijeme formu e-mailu a stránku ako Gmail. Odošleme ju formou, ako keď príšeme správu, no pridáme prílohu. Do prílohy vyberieme súbor danej fotky a odošleme.