Zdravotníctvo


Moja otázka znie: Ako často vlastne tieto služby zdarvotníctva využívame? Chodí na pravidelné prehliadky? Sme odkázaní na pravidelnú návštetvu lekára? Za 60 eúr mesačne od každého občana by nám naše zdravotníctve malo poskytovať perfektné a bezplatné služby. Poďme sa teda na to spoločne pozrieť.

•         Podľa nového zákona zamestnávatelia už nebudú musieť byť dôslední pri zabezpečení pracovných podmienok pre zamestnancov. Doteraz zdravotné podmienky pre zamestnancov boli biedne, no teraz budú zrejme ešte biednejšie vďaka tomuto novému zákonu.

zdravotník

•         V podstate účeľom tohto zákona je to, aby zamestnávateľ za zdravotné zabezpečenie menej zaplatil a následne, aby zdravotníci a technici mali menej práce. A zamestnanec nech si aj hlavu rozbije. Ak by dal výpoveď, alebo zostal nezamestnaný, cez 60 eurové zdravotné poistenie bude musieť hradiť aj tak. Za takýto prístup a služby k nemu. Následne ak ochorie, lieky si takisto bude musieť hradiť sám. A niekedy sa nejedná o lacnú záležitosť.

Stala sa mi následujúca vec. Išiel som z úspešného pohovoru s tým, že už na druhý deň musíme mať vybavenú lekársku prehliadku. Tak som prišiel zamestnávateľom doporučenej lekárke. Hneď na chodbe som zbadal preplnené čakárne, vydýchaný vzduch. Išiel som sa teda zaradiť a vôkol mňa som videl starých, nevládnuch ľudí, ktorí kašlali a určite mali i teplotu. Niektorí boli po paličke a ledva chodili. Ale predsa si dali námahu a lekárke prišli. Rada sa moc rýchlo nehýbala. Sestrička videla tíchto starých a chorých ľudí, ktorým sa už točila hlava, no aj napriek tomu veľa krát uprednostnila mladých pacientov, čo ani chorí v podstate neboli. Títo starší ľudia vyzerali horšie a horšie a kopu z nich kašľalo. Samozrejme, bacile sa na mňa lepili. Po 2 hodinách čakania, vyšla doktorka s kabátom a na dvere dala ceduľu, že dnes ordinovala len do desiatej ráno. Tíchto čakajúcich ľudí s horúčkou nechala na pospas. Mňa teda na druhý deň do práce nevzali a za 3 dni mi začala stúpať teplota a ostal som nevládny 2 týždne, čo som sa v čakárni nakazil.

tep

A v susednom okrese je prípad ešte horší. Jedná sa o obec Šulekovo a jediného doktora v tomto okrese. Tento doktor rezignoval, chodí do ordinácie, ale rezignuje a stále je platený. Proste ľudia čakajú na preplnenej chodbe a doktor ordináciu neotvára. Sem – tam vybehne sestrička a niekomu podpíše papier. Aa to je úpne všetko! Videl som, ako pán doktor otvoril ordináciu ale iba preto, že si išiel von zapáliť cigaretu. A teraz si predstavte starých ľudí, čo sú na takéhoto doktora odkázaní. Tak chodia teda do mesta, do Hlohovca. Ordinácia v Šulekove je bez efektu už roky! A vôbec nikto to nerieši.

Takže za 60 eúr mesačne sa mi poskytli takéto služby.