Zmena stravy – krajšia pleť


Nepoznáme ani jednu ženu, ktorá by netúžila po tom, aby mala krásnu a dokonalú pleť. Každá jedna z nás chce mať tvár ako bábika, bez vyrážok a zbytočných nedokonalostí, ktoré teda našej pleti určite vôbec nepomáhajú. To však nie je len tak. Nemôžete len tak pozerať do priestoru a čakať, že vaša pleť bude krásna a dokonalá. S pleťou je to ako s každou inou vecou. Aj tu musíte niečo obetovať, aby ste sa dostali do požadovanej pozície. Niektoré veci by ste robiť mali a na iné by ste sa mali naopak úplne vykašľať. Viete, ktoré veci to sú? Viete, ktoré veci sú pre vašu pleť skutočne prospešné?

 kráska od hlíny

Máte dvadsať a používate krém proti vráskam?

Odpovedzte nám, prečo to sebe a svojej pleti robíte? Prečo by ste mali už v takom mladom veku používať krémy, ktoré nepotrebujete? Ako prevencia? Ale prosím vás. Hádam si nemyslíte, že ak budete používať krémy proti vráskam, vaša pleť bude v štyridsiatke taká istá ako v dvadsiatke. Chyba. Jedine sa vám tak oveľa viac upchajú póry. A to predsa nechcete.

 

Krém áno, ale pozor na množstvo

Dajte krému jednoznačné áno. Keď zvolíte ten, ktorý je najlepší a najvhodnejší pre vašu pleť, uvidíte, že sa vám za to odmení. Všetko, čo musíte urobiť je poradiť sa s niekým, kto sa do výberu krémov vyzná. Dajte si však pozor na množstvo, ktoré si dávate na tvár a taktiež na to, kedy si ho nanášate. Nechcete predsa, aby bola vaša pleť mastná a plná oleja a vody.

 dívka ve spodním prádle

Vyhnite sa sladeným nápojom a mastným jedlám

Je jasné, že vašu pleť ovplyvňuje hlavne váš jedálniček a to, čo počas dňa pijete. Keď si budete dávať pozor, určite vám zmiznú vyrážky z jedla. Stačí, keď si na večeru miesto balíka čipsov dáte niečo zdravé, napríklad zeleninu. Okrem toho určite vymeňte kolu a energetické nápoje, za čistú vodu. Cukor vašj pleti veľmi dobre nerobí. To isté však platí aj o alkohole, ktorý vie vašu pleť vysušiť, ale aj urobiť nepríjemné a boľavé vyrážky.