Či už chcete byť moderní alebo nie, buďte praktickí!

Moderné, otvorené, dobre presvetlené a zároveň funkčné a bezpečné. Tak by sa dali opísať kancelárske priestory, v ktorých sa čoraz častejšie objavujú posuvné sklenené dvere a bývajú predeľované sklenenými stenami. Nie je to iba prípad kancelárskych priestorov a otvorenosť a praktickosť týchto dverí sa teší veľkej obľube aj v rodinných domoch. Možno sa pýtate, prečo je tomu tak, veď dvere sú dvere. Boli by ste však prekvapení koľko rôznych výhod posuvné sklenené dvere predstavujú v každodennom živote.

klasické drevené dvere

Jednou z najväčších výhod posuvných sklenených dverí je samozrejme ich priestorová šetrnosť. Som si istá, že nie som jediná, ktorej sa stalo, že dvere kľučkou narazili do steny a odbili z nej omietku. Toto sa pri posuvných dverách stať nemôže a v súvislosti s nepraktickými kľučkami sa vám rovnako nestane, že by sa vám o ne zachytávali predmety nehovoriac o tom, že ušetríte veľa priestoru, ktorý by ste inak museli mať voľný kvôli rozsahu otváracích dverí.

Sklenené posuvné dvere majú okrem týchto praktických výhod aj mnohé iné. V prvom rade sú skvelou voľbou aj do menších priestorov, v ktorých by klasické dvere nie len zavadzali, ale aj bránili voľnému prechodu svetla. Posuvné sklenené dvere tak riešia viacero problémov tak povediac jednou ranou a jedinou ich nevýhodou oproti klasickým dreveným dverám je, že keďže sú sklenené a vidno na nich stopy po dotyku, budú si vyžadovať určitú údržbu.

posuvné sklenené dvere

Ak vás odrádza nedostatok súkromia pri priehľadných dverách, riešením sú dvere z matného skla a existuje aj možnosť dať si na ne aplikovať rôzne motívy podľa vášho výberu. Čo sa týka bezpečnosti, môžete si byť istí, že sa tieto dvere len tak ľahko nerozbijú. Sú totiž vyrobené zo špeciálneho bezpečnostného tvrdeného skla určenom na tento účel. Vaším dverám môžete dodať personalizované prvky, ako sú rôzne madlá, úchytky a vešiaky a zabezpečiť tak, že dvere budú spĺňať vaše predstavy.