Enduro a MX výbava do pre náročný terén a extrémnejšiu jazdu

Nielen rovná cesta a asfalt, ale aj prírodný alebo náročný crossový terén je výzvou pre niektorých motorkárov. Aj v tomto prípade platí, že bezpečnosť a vhodné doplnky zohrávajú podstatnú rolu. Teda nemusíme sa venovať len motorke, ale vsadiť takisto na správne oblečenie a na to najpodstatnejšie- prilbu, ktorá by vyhovovala konkrétnym podmienkam.

Športový motokros, závody.jpg

Moto-prilba
Ak sa máme zamerať na kategóriu MX alebo enduro, na Slovensku sa v tomto odvetví teší popularite prilba LS2. Výhodou enduro prilieb je napríklad takisto ochrana v oblasti brady či predný šilt. Sú vlastne typické a rozoznateľné už na prvý pohľad a určené pre jazdu do tohto náročnejšieho terénu. Výhodou je plexi štít a vysúvacia slnečná clona, pričom modely známejších značiek poskytujú tiež kvalitné vetranie (napr. Dynamic Flow) či možnosť vybrať a následne oprať ich interiér.
Oblečenie
Pre motokrosový štýl jazdy je vhodnou výbavou dres v kombinácii s chráničmi. A to najmä počas teplejších dní, kedy je schopný kvalitne odsávať pot a zároveň dopriať telu potrebné odvzdušnenie. Vo viacerých prípadoch vravíme o kompletnom overale, čiže takisto o nohaviciach s totožnými vlastnosťami.
Ako už bolo spomenuté, takéto oblečenie je pohodlné a odporučené pri takomto extrémnejšom štýle jazdy, a to najmä cez vyššie teploty, avšak v prípade ochladenia alebo chladnejších dní je možné prehodiť na tento overal bundu, ktorá ale takisto bude poskytovať určitú formu odvzdušnenia.

Enduro, cesta do kopca.jpg

Chrániče
Okrem doplnku, akým sú rukavice by sme pri motokrosovej jazde samozrejme nemali podceniť tiež spoľahlivé chrániče. Najmä ak hovoríme o oblasti hrudníka. Tento chránič by mal pokryť celý objem hrudného koša a takisto poskytnúť možnosť slobodného pohybu. Nezabúdajme však ani na chránič v krčnej oblasti či na kolená a tiež na lakte. V oblasti horných a dolných končatín je vhodné zvoliť zodpovedajúcu veľkosť, ktorá by opäť nebránila v ich pohybe.