Finančná rezerva

Snažíte sa márne ušetriť nejaké peniaze a žijete od výplaty k výplate? V dnešnej dobe sa tomu ani veľmi nedivím. Všetko sa zdražuje a doba je zlá. Všetko stoji hrozne veľa peňazí. Napríklad normálne ovocie u nás sa veľmi zdraželo, to isté zelenina a nejako to nedokážem pochopiť. A aj keď máte nejakú čiastku, s ktorou musíte mesiac vyjsť, tak na konci mesiaca aj tak zistíte, že už žiadne peniaze nemáte a zase čakáte na výplatu, ste z toho smutní a naštvaní a ja neviem čo ešte. Na jednej strane sa tomu ani nedivím – ako sa v dnešnej dobe všetko viac a viac zdražuje, človeku naskakujú vrásky na celé a nie je mu z toho práve najlepšie. A pretože väčšina ľudí nežije tým luxusným životom a nezarába si sto tisíc mesačne, tak by mali celkom rýchlo premýšľať nad nejakou finančnou rezervou.

money

Samotné sporenie je celkom zdĺhavý proces. Ale keď peniaze niekam investujete, je to už úplne niečo iné a možno, že vám to aj veľa zarobí. A aké sú tie investície? Tých druhov je viac a môžete si vybrať, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Investičné strieborné tehličky – striebro je hneď po zlate celkom drahým kovom, ktorého hodnota určite porastie. Takže sa nemusíte báť, že by ste investovali svoje peniaze do striebra zbytočne a nič by ste z toho „nemali“. Nezabúdajte ale aj na to, že to nemusí nutne byť strieborné zlaté tehličky, ale aj šperky zo striebra.

penyi

A tie majú práve tiež hodnotu a pokiaľ tam máte nejaký minerálny kameň, tak samozrejme ešte väčší, to je úplne jasné. Fondy v banke – ja sama každý mesiac prispievam šesťsto korún na fond a vlastne tam si akoby sporím a tie fondy mi samy zarábajú. Väčšinou sú ale treba na dlhšiu dobu, takže to má zmysel napríklad na tri roky niektoré, potom päť rokov a môžete sporiť pokojne desať rokov a môže vám to vyniesť za tú dobu slušnú čiastku, to už je na vás.