Krása jesene

Jeseň je skvelá doba roka. Môžeme tvrdiť, že je všetko prekrásne. Ale k jeseni patrí aj nečas. Dážď a bahno, smutné spomienky na prechádzajúce leto, stromy strácajú svoje krásne zelené šaty a aj slnko svieti čoraz menej.  Povedal by pesimista, alebo človek  nemilujúci jeseň.

podzim
 
Ale  aj v tejto dobe, ako v každej inej, existuje šarm a pôvab.
 
Vzduch sa stáva čerstvým a zdá sa, že je  z tohto kryštálového číreho,  prvého snehu na končiaroch. Čoraz menej a menej často nám slnko  robí radosť svojim teplom, ale za to každý lúč získava svoju váhu v zlate. A keď slnko osvetľuje farebný koberec parku, od jasných odtieňov zlata, hnedého a jasného rubína, potom  je to taká krása, ktorú chcete dýchať s plnými dúškami, a nasiaknuť  do seba tak každý okamih prenádhernej jesene.
 
Výlet v jeseni nie je možné porovnávať s ničím! Je tu doba premien. Premien obrazov prírody priamo pred nami. Keď sa jeden obraz, v ktorom sa prelínajú svieže farby, nahrádza iným s jemnými tónmi, zdá sa nám, že príroda sa pripravuje nie na spánok, ale na  ples. Keď pôjdete lesom a budete sa dotýkať hromady žltých, červených, zelených  listov- nebude sa vám chcieť veru odtiaľto odísť . Naberiete toľko pozitívnej energie, že si s ňou veru vydržíte na veľmi dlhú dobu. Určite neodoláte a prídete domov s kyticou nádherných farebných listov. Niet maliara na svete, ktorý by vedel vyčariť väčšiu krásu.
 
Poviete, že jeseň je čas blues, krátkych dní a prechladnutia.
 Ale milovníci tejto krásnej časti roka  budú hovoriť, že je to čas pre vnímania krásna a že choroby predsa môžu prísť hocikedy.

park
 
 Jeseň nie  je len sezóna, a ako to vnímaš, závisí od teba. Otvorte srdce jeseni a na jeseň sa vám otvorí.
 Otvorí sa plná krásy. Aj v našom živote raz príde obdobie jesene . Dúfajme, že rovnako krásne a farebné , ako to v prírode. Všetko je len uhlom pohľadu . Buďme optimisti.