Scifi filmy skutočnosťou!


Áno , vidíte a čítate správne. Kórejská spoločnosť HMT, čiže Hankook Mirae Technology Vám toto moje tvrdenie potvrdí. Predsa technológia sa každým rokom posúva neskutočným tempom dopredu a o chvíľu tu máme rok 2020. A rýchlosťou, akou sa po technologickej stránke posúvame vpred, je obdivuhodná. Avšak tento robot má prísť na trh koncom tohto roku 2017! Zatiaľ Vám opíšem fakty, ktoré sú známe.
mechanický robot
•        Robot sa bude nazývať Method- 2 a bude dosahovať výšku 4 metre, čiže 2 krát viac ako dvojmetrový chlap. Hmotnosť sa odhaduje na 1, 5 tony. Na hornej strane tohto monštra bude kabínka pre posádku, čiže pre človeka, ktorý bude môcť tohto robota ovládať. Dizajn navrhol zamestanec firmy Panasonic, ktorý takisto pracoval pre filmy ako Robocop a Transformers. Method- 2 bude odkázaný na prísun elektrickej energie a umiestnený na kladkostroji, aby si udržal vzpriamenú podobu. Method- 2 je určite skvelou a neuveriteľnou novinkou, avšak zatiaľ má poslúžiť iba ako prototyp. Bude to zatiaľ taký predchodca skutočných robotov budúcnosti, ktorých spoločnosť využije na extrémne situácie, ktoré človek nezvládne. Ako som už spomínal, robot bude na trhu koncom roka 2017, no ako ste už asi tušili, bude si ho môcť dovoliť len pár ľudí, pretože jeho cena sa odhaduje na 8 miliónov dolárov.
robotický stroj
•        Vedeli ste, že? Na trhu už je podobný robot? Jedná sa o predchodcu tohto stroja budúcnosti a má názov Method- 1. Avšak pre nás, ktorý nemáme ani 1 milión, zostáva tento produkt tabu. Môžeme sa o ňom maximálne dočítať, preto som aj Vám chcel poskytnúť náhľad na tento produkt budúcnosti. Odporúčam vyhľadať si tento stroj na webovej stránke, ktorá nám poskytuje videá. Až potom pochopíte, čo ma tomto robotovi s názvom Method- 2 tak nadchlo. Prekrásny dizajn, 4- metrový gigant, avšak ľahko ovládateľný človekom.

•        V roku 2014 sa do tohto projektu investovalo dokopy 200 miliónov amerických dolárov!