Sirin Finney telefón objaví skrytú druhú obrazovku pre bezpečnosť kryptokomunikácie

Pomenovaný po neskorom Hal Finney, prvom človeku, ktorý dostal bitcoinovú transakciu, je Finney krypto-zameraný prístroj od izraelskej spoločnosti Sirin. Sirin začal s príšerne dekadentným solárnym telefónom vo výške 16 000 dolárov v roku 2016, ale Finney bude stáť 1000 dolárov (čo sa premení na približne 750 libier alebo 1780 amerických dolárov).
Dostali sme ruky na prototyp pred oficiálnym uvedením na trh čoskoro. Hoci zariadenie nespúšťalo žiadny softvér, dostali sme sa k jeho hardvérovému triku: vyskakovacie okno skryté vo vnútri telefónu.

mobilní telefon

Pop-up obrazovka je fyzickým prejavom viacerých úrovní zabezpečenia telefónu. Začínate pomocou aplikácie Finney ako bežného telefónu s Androidom. Ak chcete získať prístup k vašej kryptocurrency, prepnete na bezpečnú šifrovanú časť softvéru. Ak chcete schváliť transakciu, vysuňte druhú obrazovku a spustite "studenú peňaženku", ktorá je oddelená od zvyšku telefónu. Studená peňaženka prístupná cez malú obrazovku je uzavretá zo zvyšku telefónu pomocou firewallu, takže teoreticky nemôže byť napadnutá, čím sa zabezpečí, že vaša mena a žetóny budú odoslané na správnu stranu.

Telefón beží na operačnom systéme Sirin OS, vlastnej verzii Android 8.1 Oreo. Softvér obsahuje viacvrstvovú sadu kybernetickej bezpečnosti, službu konverzie tokenov (TCS), ktorá umožňuje bezproblémovú výmenu kryptocentrán, ako je bitcoin a ethereum, a prístup do obchodu pre decentralizované aplikácie (DApps).
Nové kryptomeny?
Finney je navrhnutý tak, aby sa šifrovacia kriminalita ľahko použila pre nováčikov blokov, ako aj odborníkov. Pozrite sa na futbalistu Lionela Messiho, ktorý propaguje telefón k masám bližšie k štartu. A nebudete musieť obetovať slušné črty, aby ste si mohli vychutnať bezpečnosť Finneyho. Tam, kde sa dekadentné zariadenia z Vertu obalujú drahé materiály okolo výrazne priemerných telefónov, je Finney rovnako vysoko ako cena 1,000 dolárov.

volání

Je umiestnený v prednej i zadnej časti skla Gorilla Glass s procesorom Qualcomm Snapdragon 845 a 6 GB RAM vo vnútri. K dispozícii je 128 GB pamäte, s priestorom pre kartu SD na pridanie väčšieho priestoru. 6-palcová obrazovka je stále aktuálna s najnovšími trendmi v záreze v štýle iPhone v hornej časti.
Hlavná kamera s rozlíšením 12 megapixelov, ktorá sa môže pochváliť clonou f / 1,8, je úhľadne ohraničená kovovým krytom v tvare štítu. Rovnako ako vyzerajú pekne, zvýšený priestor tiež prichádza prstom k snímaču odtlačkov prstov, keď ho potrebujete, a varuje vás, ak sa váš prst zblízka príliš blíži, keď to neurobíte.