4 UŽITOČNÉ NÁVYKY, KTORÉ PREDLŽIA VÁŠ ŽIVOT O 10 ROKOV


Vo všeobecnosti sú tieto návyky veľmi jednoduché. Vôbec nie je ťažké ich vykonávať a dodržiavať a zároveň naďalej žiť celý život o 10-15 rokov dlhšie. Chcelo to len pevné nervy, odhodlanosť a vytrvalosť.

čtyřlístek

1.      Nabíjanie tela
Fyzický stres by mal byť pravidelný. A nie len z času na čas. Aspoň 10 minút denne je potrebné športovať. Existuje na výber toľko pohybových aktivít, že si určite každý nájde tú svoju obľúbenú. Či už plávanie, beh, bicyklovanie alebo niečo adrenalínovejšie, doprajte si aktívny pohyb, veď desať minút denne sa určite nájde.

2.      Zdravé stravovanie a kontrola hmotnosti
O zdravom stravovaní ste už počuli určite kadečo. Je ale jedno najhlavnejšie pravidlo, ktoré by ste mali dodržiavať! Zamerajte sa predovšetkým na raňajky a dbajte na to, aby boli zložené z vlákniny. Dajte si pozor na praženú múku, soľ a cukor. Na obed by ste si mali pripraviť chutné mäsko so zeleninou a na večeru napríklad ryby či tvaroch. Nikdy ale nejedzte 2-3 hodinky pred spaním. Nato, aby ste svoju váhu mali pod kontrolou nepotrebujete drastické diéty, stačí si len správne nastaviť Váš stravovací režim.

běžec

3.      Alkoholické nápoje
 
Netvrdíme, že nemôžete piť alkoholické nápoje vôbec, ak chcete žiť dlhšie. Červené víno je dokonca užitočné. Ovládanie je to dôležité.  Mimochodom, hovorí sa, že jedna fľaša alkoholu spotrebuje asi 6,6 hodiny života. Už ste tu nemali ani byť však?

4.      Prestaňte fajčiť
Podľa štatistík jedna cigareta Vám zoberie 13,8 minút života. Je jasné, že existujú výnimky. Ako napríklad 80-ročná babička, ktorá fajčí ako parná lokomotíva. Ale nie sú také časté.

podnikatel

5.      Stretávajte sa s priateľmi a smejte sa
Ak sa budete stretávať s priateľmi, Váš život bude lepší a vďaka smiechu aj dlhší. Stojí zato, to vyskúšať. Veď kto nemá rád spoločnosť a radšej je utiahnutý sám v tichosti? Ale stále – výnimka potvrdzuje pravidlo.