Ako na nespavosť

Nespavosť postihuje množstvo ľudí a neraz si ju navodzujú sami. Na úkor práce či zábavy si ukracujú čas z odpočinku. Takto sa z občasnej nespavosti môže stať chronická a ľudský organizmus, aj keď chce a má čas nedokáže vypnúť. Získať naspäť spánkové návyky a naučiť sa ako si dopriať spánok môže byť náročné a dlhé.

léky.jpg

Neraz v snahe zaspať siahneme po liekoch, alebo rôznych prostriedkoch, ktoré v nás navodia pocit ospalosti. Skúsite všetko len aby ste si zas mohli poriadne odpočinúť a ráno sa zobudiť svieži a oddýchnutí  Veľa krát pomôže pár zmien v životnom štýle a náš spánok sa vráti zas do normálu.
Prírodná liečba – bylinky
Ak nepomohla zmena štýlu pomôžu prírodné prostriedky. Bylinky, ktorých aróma, alebo čaj z nich vás uvoľnia, naštartujú produkciu melatonínu (hormón, ktorý ovplyvňuje čas spánku, zvyšuje ospalosť a zlepšuje kvalitu odpočinku) a znížia stres. Bylinky môžu nie len zrýchliť čas zaspávania, ale aj skvalitnia samotný spánok – budete po nich spať dlhšie, hlbšie a nebudete sa počas noci prebúdzať.
Lieky
Lieky na nespavosť isto zaberú. Ale ide o chemikálie, syntetické látky, ktoré môžu mať mnoho vedľajších účinkov. Jedným z ich hlavných problémov je vytvorenie závislosti. Na týchto liekoch si môžete vytvoriť závislosť a už bez nich nezaspíte. Prípadne si na ne zvyknete a po čase budete potrebovať vyššie dávky či silnejšie tabletky.

spánek.jpg

Homeopatiká
Homeopatiká sú všeobecne kontroverzné prípravky, ktoré niekto odsudzuje, niekto neverí v ich účinky a niekto na ne nedá dopustiť. Tak či tak, ak prebdiete pár nocí a nechcete siahať po liekoch s najväčšou pravdepodobnosťou siahnete práve po homeopatikách. Aby ste siahli po tých správnych je dobré niečo o homeopatikách vedieť. Existuje niekoľko druhov týchto liekov, ktoré váš spánok zlepšia. Najlepšie ale bude ak sa poradíte so školenými osobami, ktoré sa v tejto oblasti veľmi dobre vyznajú a poradia vám.