Dokonalá manikúra – ako nato?

.

Starostlivosť o ruky a nechty ako také je nie je nič náročné a preto sme pre vás pripravili pár tipov a trikov ktoré vám pomôžu ušetriť čas ak ich budete robiť pravidelne a dodržiavať a napomôžu vám k pekne upraveným nechtom.
Základom je pravidelnosť. Pravidelne si ruky krémujte. Tým začneme. Krémovaním im dodáte hydratáciu ale nie len nechtom, takisto pokožke rúk. Tá je tenká a náchylná na vysušenie a starnutie, takže pravidelným krémovaním si udržíte mladistvejší vzhľad rúk.

dívka

Raz do týždňa si spravte masku alebozábal. Ruky si naolejujte kokosovým olejom a takisto nechtové lôžka, zabaľte do rukavíc ktoré sú bavlnené a nechajte pôsobiť dokiaľ sa olej nevstrebe. Takto dodáte obrovské množstvo živín pokožke i nechtom zároveň.
Do stravy si zaraďte potraviny bohaté na selénzinok. Tieto dva minerály podporujú rast a pevnosť nechtov. Obsahujú och najmä ryby, listová zelenina, avokádo, oleje, orechy.

V prípade že sa vám nedarí dosiahnuť požadovanú dĺžku alebo máte príliš krehké nechty, existuje množstvo výživových doplnkov na trhu ktoré obsahujú spomínané minerálne látky.
Zastrihávajtesi kožu v okolí nechtov. Tak dosiahnete že nechty budú vyzerať opticky dlhšie takže i keď sa vám zlomia nebudú vyzerať primalé.
Pri pilníkovaní používajte sklenené pilníky. Sú oveľa jemnejšie. Snažte sa vytvoriť rovnaký tvar nechtov na každom prste.

.

laky

Pri lakovaní nezabúdajte na podkladový výživný lak. Nielenže zabránite tomu aby vám nechty z častého lakovania ožltli ale dodáte im i živiny ktoré zabezpečia že budú pevné a lesklé. Na tento minerálny podkladový lak môžete použiť farebný.
Ďalšou dôležitou kapitolou je odlakovanie. Nezabúdajte používať šetrné odlakovače ktoré neobsahujú acetón. Ten zbytočne namáha a vysúša nechty.
To boli naše tipy a triky ktoré vám pomôžu udržať si peknú manikúru. Dôležité je aby ste žiaden krok nevynechali a starostlivosť o nechty sa stala vašou pravidelnou súčasťou.

Dokonalá manikúra – ako nato?
4.5 (90%)2
.