Na šikmé strechy vyskúšajte PIR dosky.

Izolačné materiály stavieb sú často témou rôznych diskusií, kde každý chváli niečo iné. No aj v tejto oblasti stavebného priemyslu ide vývoj stále dopredu, čo prináša neustále nové materiály, ktoré väčšinou prevyšujú svojimi vlastnosťami tie predošlé. No a ak sa k tomu pridá ešte výhodná cena, takýto materiál sa stáva lídrom na trhu vo svojom segmente. Jedným z takýchto materiálov dnes sú tepelnoizolačné PIR dosky.

šikmá strecha

Predchodcom PIR dosiek boli PUR tepelnoizolačné dosky, ktoré však nedosahujú výborné vlastnosti ich dnešného konkurenta. Rozdiel spočíva hlavne v ich špeciálnom zložení, ktoré zabezpečuje požadované vlastnosti. No stavebníkov a klientov zaujímajú najmä tie vlastnosti, ktoré sú dôvodom na kúpu PIR dosiek. PIR dosky pritom nestrácajú ani jednu z výhod svojho predchodcu a prinášajú ešte niečo navyše, čím sú naozaj jedinečné a unikátne. PIR dosky rovnako ako PUR dosky sú tvarovo stále, a sú vysoko odolné voči vlhkosti, čo je u tepelnoizolačných materiálov veľmi dôležité. Aj z hľadiska ekológie sú šetrné k životnému prostrediu a môžeme ich ľahko recyklovať, takže tento materiál môže byť použitý opakovane.

stavba domu

Výnimočné sú PIR dosky tým, že dosahujú rovnaké tepelnoizolačné parametre pri podstatne menších hrúbkach. Takže oproti PUR doskám používaným v minulosti stavbári pracujú s materiálom s podstatne nižšou hmotnosťou a objemom. Prináša to vyššiu produktivitu práce a materiál nižšej hrúbky prináša doteraz nevídané možnosti. Pritom aj ľahké a tenké PIR dosky majú vysokú pevnosť, takže umožňujú aj použitie pri zatepľovaní podláh alebo plochých striech. No ak keď sme pri strechách, tak PIR dosky sú optimálnym materiálom na zateplenie šikmých striech, a to z vnútornej alebo aj vonkajšej strany. Keďže PIR dosky sú vysoko odolné voči vysokým teplotám a požiaru, tak ich použitie pri zateplení šikmých strešných konštrukcií je bezkonkurenčné. Takže ak máte záujem o kvalitné PIR dosky cena, kontaktujte iba overených predajcov, ktorý ponúkajú značkové produkty.