Nezabúdate na peeling?

Ďalšími faktormi, ktoré ťažko ovplyvníme a majú vplyv na kvalitu pokožky sú stres, vek a únava. Zdravá a pekná pleť je však dominantou krásy. Hneď upúta pozornosť a nie je nič menej sebavedomé ako pleť s akné. Problematická pleť je častým problémom mladších ročník, no staršie dámy sa zas stretávajú s ovisnutou pokožkou, plnou vrások a bez živín. S každým problémom vám čiastočne pomôže peeling na tvár.

maska na tvár

Otázka pleťovej kozmetiky poväčšine pozostáva z krémov a prípadne masky. Na čo však množstvo žien zabúda je peeling. Peeling pomáha pleti zbaviť sa starej, odumretej vrsty. Dostanete takú čistú pokožku plne pripravenú na nanesenie ďalších pleťových prípravkov. Peeling pomáha aj v boji proti akné. Množstvo peelingov nemá krémovú konzistenciu, ale obsahuje aj jemné mikročastice, ktoré si musíte jemne vmasírovať. Výsledkom budú vyčistené póry. Kvalitný peeling na tvár by mal obsahovať kvalitnú olejovú zložku, ktorá pokožku mierne hydratuje vďaka čomu vyzerá svieža a mladistvá, prírodné minerály a vitamíny, ktoré sú potrebné pre správnu výživu. Dôležitou súčasťou je kolagén. Kolagém sa bežne nachádza v ľudskom tele, no vekom sa jeho objemové množstvo znižuje. Kolagém má za úlohu držať pleť vypnutú a elastickú. Práve preto obsahujú produkty určené pre zrelú pleť inovatívnu receptúru s kolagénom. Čoraz viac sa v pleťovej kozmetike stretávame aj s aktívnym zlatom či obsahom Aloe vera. Pri výbere kvalitného peelingu by ste mali sledovať zloženie a vyberať si najmä na základe obsiahnutých zložiek.

pleťový krém

Výsledkom pravidelného používania peelingu bude svieža, napnutá, zdravá pleť. Aplikácia peelingu by mala byť na čistú, odlíčenú pleť. Niekoľko minútovou masážou tváre aktivujete bunky a póry. Pre ešte väčší efekt použite po aplikácií peelingu prírodné mydlo. Následne je vaša pleť pripravená na aplikáciu večerného krému či pleťového séra. Do kvalitnej, pleťovej kozmetiky sa oplatí investovať.