Prírodný kameň, ako zdroj tepla


Kameň sám o sebe pôsobí blahodarne na ľudský organizmus, napríklad odstraňuje zablokované telo, ktoré bránia prietoku energie, posilňuje duševnú rovnováhu a citovú vyváženosť. Ak to len trochu ide, odporúča sa mať doma kúsok prírody. A tu sa práve priamo ponúka vykurovanie bytu, rodinného domu alebo kancelárií, prírodnými vykurovacími kameňmi.
 energie z obnovitelných zdrojů
Prúdenie tepla.         Vykurovací panel v podobe prírodného kameňa odovzdáva teplo do miestnosti všetkými smermi a to k podlahe, k stropu aj do priestoru. Oproti klasickému vykurovaniu tak dochádza k rovnomernému rozloženiu tepla, kedy rozdiel v jednej miestnosti medzi stropom a podlahou nepresahuje 3 stupne Celzia.
 
Nevytvárajú sa plesne.         Vďaka unikátnym vlastnostiam prírodného vykurovacieho kameňa, je patričný priestor vyhrievaný na základe dlhovlnného žiarenia. Stena je teplejší, čím sa rosný bod posúva stenou smerom von a tým sa v miestnosti nevytvárajú plesne. Po nahriatí panela na maximálnu teplotu 90 stupňov Celzia sa vypne a jeho pozvoľné ochladzovanie na teplotu 30 st. Celzia, trvá až 2,5 hodiny.
 
Nejde o priamotopy. Síce sa vykuruje elektrinou, ale toto vykurovanie funguje na úplne inom princípe, ako fungujú priamotopy. Ak sa priamotop vymení za vykurovací kameň, ušetrí sa až 40 percent na vykurovacích nákladoch. Ďalšou výhodou je, že nepotrebujete komín ani odfúky vo stene.
 kamenné srdce
Dlhá výdrž.     Na vykurovacie telesá z prírodného kameňa sa bežne poskytuje záruka 15 rokov. Predpokladaná minimálna životnosť prírodného kameňa je 100 rokov. Toto vykurovanie možno napojiť na 20 hodinový nízky taríf.
 
Dobrá rada.    Vykurovanie prírodnými kameňmi v spojení s fotovoltaickými panelmi na streche, je tá najlepšia kombinácia.
 
Zdraviu prospešné.    Sálavé teplo pozitívne pôsobí na ľudský organizmus. Nevzniká takmer žiadna cirkulácia vzduchu, nevíri sa prach ani alergény. Prírodný kameň udržuje konštantnú vlhkosť v miestnosti okolo 50 percent, nevysušuje pokožku ani vzduch, nespaľuje kyslík. Preto je toto vykurovanie vhodné pre alergikov, astmatikov, ľudí s dýchacími ťažkosťami a pre novorodencov. Veľmi priaznivo pôsobí na psychiku a posilňuje kardiovaskulárny systém.