Sklo sa začína tešiť popularite aj v slovenských interiéroch

Sklenené prvky do našej domácnostisa stávajú čoraz populárnejším dopytom, po ktorých už netúžia len komerčné či kancelárske priestory, ale takisto bežné rodinné interiéry.
Kvality tohto materiáluuvítame prakticky všade a vo všeobecnosti vravíme o jeho schopnosti prepúšťať svetlo, rovnako tak opticky zväčšovať priestor. Kategóriou samou o sebe je jeho originálny a len ťažko nahraditeľný estetický dizajn. Za zmienkou ale rozhodne stoja aj jeho kvalitné izolačné vlastnosti, respektíve schopnosť chrániť nás a konkrétny priestor pred teplom, chladom, ako aj hlukom a v neposlednom rade prípadným ohňom.Sklo, prírodný materiál.jpg
Niekoľko možností
Vlastnosti číreho skla rozhodne potešia každého, kto fandí elegancii v interiéroch, no v opačnej situácii sú tu aj farebné a matné sklá, takisto mliečne či grafosklo. Každá z alternatív poskytuje štýlový prejav, no najmä tie menej priesvitné, respektíve nepriesvitné možnosti sa dokážu postarať o väčšie súkromie.
Futuristický a moderný vzhľadmá vplyv na okolie, respektíve i ten najmenší prvok zo skla sa určite postará o viditeľnú inováciu miestnosti. O to viac v prípade, ak ide napríklad o súčasť, akou je sklenená stena či v prípade schodiska sklenené zábradlie. K známym voľbám mnohých či už firemných alebo rodinných interiérov sa takisto radia sklenené dvere, ktoré navyše poskytujú posuvný systém otvárania, čo má za následok efektívne šetrenie miestom.Pozerá z ďalekohľadu, dom, bývanie.jpg
Za posledné roky je tento „sklenený štýl“ spájaný so štýlovým minimalizmom a vkusným prejavom nenúteného luxusu aju nás na Slovensku. Sklo už nepredstavuje len typickú formu zrkadiel či okien, ale pribralo oveľa viac funkčných prvkov. Vďaka tomu, že je schopné kvalitne prepúšťať svetlo do miestností, opticky ich zväčšuje a nemá tendenciu usádzať špinu, sa nestáva len trendovou voľbou z hľadiska dizajnu, ale takisto funkčného a praktického využitia.

  • Odmenou sú inovované a zároveň komfortne pôsobiace priestory.