Trpíte kŕčovými žilami? Bojujte proti nim tak, že sa o nich dozviete čo najviac.

Ak máte predispozície na vznik kŕčových žíl alebo nimi už momentálne aj trpíte, je dobré, ak ste o danom ochorení maximálne informovaní. Môžete tak predísť ďalším komplikáciám a viete tiež, čo od ochorenia očakávať a ako si pomôcť. Práve na to slúži blog http://www.venasum.com/stranky/vzdelavanie/blog.php, ktorý nájdete na stránke moderného angiologického centra Venasum. Venasum sa špecializuje práve na problémy kŕčových žíl a ostatných žilových ochorení dolných končatín. Môžete sa tam okrem iného dozvedieť, čo to kŕčové žily sú a ako vznikajú. Vedeli ste, že sa daný problém vyskytuje aj u tínedžerov? Kŕčové žily spôsobuje primárne nedostatočnosť chlopňových uzáverov v cievach dolných končatín.

Zena

Cievy v dolných končatinách sú špecifické v tom, že musia odolávať pôsobeniu gravitácie. Preto sú cievne chlopne extra namáhané. Ak sa chlopne poškodia, nedokážu správne krv pumpovať naspať do srdca, krv sa hromadí a tlakom pôsobí na steny ciev. A tak vznikajú vypuklé kŕčové žily viditeľné aj na povrchu kože. Blog centra Venasum upozorňuje na to, ako by sme sa mali starať o naše nohy, aby sme sa vyhli neželaným zdravotným problémom. Upozorňuje aj na to, že v mnohých prípadoch je za všetkým genetika, ale vznik kŕčových žíl dokážeme oddialiť nosením pohodlnej obuvi a oblečenia, ktoré nás zbytočne nesťahuje.

Nohy

Treba riešiť nadváhu a nesprávny životný štýl, príliš dlhé sedenie, či státie. Na blogu sa tiež dozviete, čo je to lymfedém a ako sa dá liečiť. Lymfatické opuchy a rôzne formy kŕčových žíl nie sú neriešiteľný problém. Ani nevyžaduje dlhodobú hospitalizáciu a náročné operácie, ktoré sprevádzajú bolesti a dlhá rekonvalescencia. S angiologickým centrom Venasum môžete už v podstate na druhý deň od zákroku robiť činnosti, ktoré sú pre vás bežné. Zbavte sa jednoducho a najmä bezbolestne vašich problémov s kŕčovými žilami pomocou inovatívnych zdravotných postupov a toto leto znova bez obáv vytiahnite zo šatníka krátke sukne.