ZTE predstavuje nové smartfóny, v čele s Nubiou M2.


Čínska spoločnosť ZTE, ktorá je okrem iného známa aj ako štvrtý najväčší výrobca mobilných telekomunikačných zariadení, predstavila pod svojou značkou Nubia, tri nové modely smartfónov: Nubia M2, M2 Lite a N2. Model M2 je tým najvyspelejším a najvýkonnejším z trojice súrodencov, takže si ho v nasledujúcich riadkoch trošku viac priblížime.

mobilní telefony po celém světě
Pohľad zvonku:

Na pohľad sa ZTE Nubia M2 snaží upútať elegantným dizajnom a štíhlou celokovovou konštrukciou s celkovou hrúbkou len 7mm. Spredu nájdeme 5,5 palcový displej s technológiou AMOLED a Full HD rozlíšením (1920 x 1080 pixelov), domovské hardvérové tlačidlo so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, LED diódu, a tiež čelný fotoaparát, ktorý sa môže pochváliť rozlíšením snímkov až 16 megapixelov. Na zadnej strane zariadenia fotoaparát takisto nesmie chýbať, tentokrát duálny, s rozlíšením 13 megapixelov.

telefonování po drátě
Čo sa skrýva vo vnútri?

To najdôležitejšie, ako to už pri každom chytrom zariadení býva, je ale ukryté pod povrchom: Nubiu M2 poháňa osemjadrový procesor Snapdragon 625 na frekvencií 2GHz, ktorému sekundujú 4GB pamäte RAM. O grafické operácie sa zase postará GPU Adreno 506. Výdrž telefónu by Vám vrásky takisto robiť nemala, energiu totiž čerpá z batérie s kapacitou 3630 miliampér hodín. Fotografie, hudbu, videá, či aplikácie si nájdu miesto vo vstavanom vnútornom úložisku o veľkosti 64GB alebo 128GB (- podľa toho, ktorej variante telefónu dáte prednosť). Túto kapacitu je však možné rozšíriť microSD  kartou, do veľkosti až 200GB.

Na záver už len pripomeňme, že novinka pobeží na Androide 6.0 s nadstavbou Nubia UI 4.0. a vložiť do nej bude možné až dve SIM karty. Z hľadiska konektivity nebude chýbať WiFi, LTE, HSPA, Bluetooth, ani GPS. Dostupná by mala byť v druhom štvrťroku 2017 a vybrať si budete môcť spomedzi dvoch farebných variánt: čiernej alebo zlatej.