Ako sa starať o vlasy, aby boli krásne

Existujú ženy, ktoré majú vlasý krásne, husté a lesklé aj bez zvýšenej starostlivosti. No mnohé z nás si musia poriadiť samé a starať sa o vlasy, aby vyzerali zdravo a pekne. V súčasnosti je veľmi náročné vybrať tú správnu vlasovú starostlivosť, pretože na trh sa dostáva čoraz viac receptov a produktov na vlasy. Skúšali ste už mnoho z nich a nič Vám nezaberá? Vaše vlasy nie sú v kvalite v akej by ste chceli, aby boli? Skúste vyskúšať nasledujúce jednoduché rady, ktoré práve Vám môžu pomôcť!

vlasy

Zabezpečte v svojej strave dostatok bielkovín!

Skladba vlasov je založená na proteíne a keratíne, ktoré sú rovnako obsiahnuté v koži a nechte. Ak Vaša strava neobsahuje dostatočné množstvo bielkovín ihneď sa to odrazí vo forme vypadávania vlasov. Bohatým zdrojom bielkovín sú ryby, vajcia a strukoviny. Zaraďte ich viac do svojho jedálnička!

Vlasová maska z kokosového oleja!

Kokosová vlasová maska pôsobí na vlasy veľmi blahodarné. Stačí, ak si na mokré vlasy nanesiete prírodný kokosový olej a zabalíte vlasy do igelitovej tašky. Vzniká tak teplo a kokosový olej lepšie preniká do Vašich vlasov. Nechajte ho pôsobiť po dobu aspoň 30 minút. Vlasy budú vitálnejšie a žiarivejšie.

Nezabúdajte na výživu Vašich vlasov zvnútra

Zelenina ako brokolica, špenát, ľadový šalát, kel pôsobia vo Vašom organizmu formou prírodného kondicionéru, ktoré dodávajú vlasom najmä vitamíny A a C.

Avokádová ako liek a prevencia

Avokádo je nie len vhodnou potravinou pre Vaše vlasy, ale rovnako si z neho môžete pripraviť výživné masky. Stačí ak k nemu pridáte vaječný žĺtok a kúsok medu. Výslednú masku aplikujeme na vlasy a necháme pôsobiť aspoň 20 minút.

fén

Výber hrebeňa je dôležitý

Na rozčesávanie vlasov je vhodný predovšetkým hrebeň, ktorý má svoje zuby osadené riedko. Hrebeň, ktorý má zuby osadené hustým spôsobom používame len na konečnú úpravu. Aj nesprávne používanie hrebeňov nám znižuje kvalitu našich vlasov. 

Summary