Bolí Vás hlava?

V dobe, na ktorú spomínajú naši starí rodičia, či dokonca ich rodičia, nebolo také bežné, aby mal človek vždy po ruke tabletku od bolesti hlavy. V tej dobe mala medicína a jej produkty úplne inú bytu a hlavne Slovania boli známi tým, že sa vyznali v bylinkách, kvetoch, plodoch a dokázali ich využiť a skombinovať tak, aby mali liečivé účinky.

bolest hlavy

• Aj dnes sa ešte stretneme s názorom, kedy sa táto dávnejšia medicína považuje za veľmi účinnú a takisto prírodnú, čiže bez vedľajších neželaných účinkov. Stále existujú ľudia, ktorí sa takýmto štýlom medicíny zaoberajú dodnes a dokonca majú svojich pacientov, ktorí sú nad mieru spokojní. Pokiaľ Vás napríklad často bolieva hlava, skúste si prečítať návody a recepty našich starých materí.
Lieky na bolesti hlavy od našich babičiekmajú jednoduchú podobu prírodných a zdravých rastlín či plodov, ku ktorým má prístup každý. Môže Vám pomôcť napríklad rozrezaný citrón, ktorým si pokryjete spánky alebo vo vode rozvarená mäta, z ktorej potom spravíte obklad.

léky

• Takéto metódy liečby sú i dnes mnohým ľuďom sympatické, pretože sa jedná o prirodzenú prírodnú liečbu, ktorá je pre človeka jedine prospešná. Hltať chemicky vyrobené tabletky nám síce niekedy pomôže, no môžeme natrafiť na vedľajšie efekty a od mnohých / aj od tých od bolesti hlavy/ vzniká závislosť. Ale je pravda, že tabletky sú potrebné, ak sa jedná o neprestajnú bolesť, či napríklad úpal.

Takú bolesť hlavy však môžeme riešiť aj jednoduchými, logickými metódami, ktoré nás takisto naučili naši starí rodičia. Mnohým z nás sa hlavne počas letného obdobia stane, že nás z pohybu po vonku už rozbolí hlava. V takom prípade stále, i v noci, vetrajme izbu a hlavne v nej spravme chládok. Samozrejme nezabudnime na obklad namáčaný do studenej vody.

máta

Existuje však jeden zaujímavý výrobok, ktorý dostaneme bežne v lekárni a ide o takú zmes všetkých liečivých byliniek, ktorá má tekutú podobu. Prípravok má názov Švédske horké a ktorúkoľvek časť tela s ním potriete, mala by prísť úľava. To isté platí aj o čele či spánkoch. Táto zmes má však veľa možností využitia, pomôže Vám skoro s každou bolesťou. Ak trpíte nejakými bolesťami, napríklad aj bolesťou žalúdka či hrudníka, máte problém s trávením, dýchaním, srdcom, alebo aj niektoré iné problémy, tak Vám odporúčam informovať sa o tomto lieku.