Dovolenka ako v bavlnke


Či už sa vyberieme na dovolenku k moru, alebo sme si vybrali krásnu prírodu a ticho končiarov našej rodnej domoviny, alebo sa ideme zregenerovať do príjemnej atmosféry kúpeľov, či putujeme za krásami nášho kultúrneho dedičstva a historických pamiatok  – všade očakávame, že služby, ktoré nám budú poskytnuté budú na takej úrovni, aká práve uspokojí naše očakávania.

hotel

Pretože cieľom dovolenky je v prvom rade oddych a relax od ubehanej doby a nie riešenie zbytočných problémov, ktorým by sa dalo pri lepšom plánovaní predísť.
 Takže vyrážame – vlastnou dopravou, alebo sa bezstarostne usadíme do klimatizovaného autobusu a necháme sa dopraviť na miesto. Služby v doprave vyberáme starostlivo. Veď nepohodlné sedenie, starý autobus, neprítomnosť sociálneho zariadenia, klímy, či bufetu na občerstvenie vedia cestu poriadne znepríjemniť.

V mieste dovolenky môžeme využiť ubytovacie služby. Pokiaľ iba prechádzame, neznepríjemní nám zlé  ubytovanie pobyt natoľko, ako keď v nevyhovujúcom ubytovaní máme zotrvať počas celej dovolenky. Ubytovanie veľmi ovplyvní stav ubytovacieho zariadenia, čistota, poriadok. Samozrejme i umiestnenie nášho apartmánu vplýva na našu spokojnosť. Všetky tieto nevyhovujúce atribúty sa však dajú s ochotným personálom ak nie odstrániť, aspoň zmierniť na najmenšiu možnú mieru.

nádraží

Ďalšie služby v ubytovacom zariadení – stravovanie, kúpeľné služby, podávanie informácií, trezor na úschovu cenností, batožinové služby, pranie, žehlenie, spoločensko-kultúrne služby, poskytovanie náradia na športovanie a iné – na nich stojí celková spokojnosť klientov. Všetky tieto informácie o ponúkaných službách v jednotlivých destináciách získame v informačných bulletinoch a v dovolenkových katalógoch. Určite tu nie sú do detailov uvedené všetky. Preto je často na osoh získať podrobnejšie referencie telefonicky, prípadne emailovou poštou.