Extrémne nízke ceny za repasované počítače


Existuje jedna skvelá služba, ktorú poznáme ako predaj repasovaných počítačov.
Opíšem Vám bližšie, čo sa pod týmto názvom skrýva. Existujú spoločnosti, predajne, ktoré odoberajú počítače, ktoré už firmy nepotrebujú. Možno sa pokazili, možno objednali novšie, každopádne tieto predajne ich odoberú, opravia a následne vykonajú podrobné testovanie. Na počítači otestujú funkcie kariet, hardvéru, softvéru, operačného systému,… a ak všetko funguje a beží ako má, počítač je vhodný na predaj.

macbook

A to vravíme o naozaj skvelých cenách! Človek proste neodolá, funkčný počítač, nízka cena, veď dobre vieme, že kupovať nový počítač priamo z obchodu nie je lacná záležitosť. 

•         Takáto ponuka repasovaných počítačov má výhodu i v smere, ktorý ukľudní aj možných kritikov tohto typu predaja.
Ide o solídne webové predajne, predajcovia majú na stránkách zverejnené obchodné podmienky a v nich sa ako prvý bod uvádza, že počítače sú 100 % funčné a boli otestované. A to najlepšie, máte na ne záručnú dobu minimálne 12 mesiacov!

monitory

•         Ceny
Ceny sú veľmi rôzne, pretože je aj rôzny výber. Spoľahlivé počítače na bežnú prácu a nejaké tie retro hry, alebo hry z obdobia cca 2000- 2005 nájdeme za neuveriteľných 16 Euro! Samozrejme bez monitora, klávesnice, myšky, vravíme len o PC. No toto príslušnestvo sa dá priobjednať. Navyše si môžete zvoliť, či máte záujem o inštaláciu operačného systému, alebo nie. Ak áno, doplatíte 6 Euro. Pokiaľ chcete, môžete si doobjednať aj inštaláciu ďalšieho softvéru a antivíru. Ale nemusíte, je to len na Vás. Ja osobne by som si dal nainštalovať len OS a plne funkčný počítač vyjde 22 Euro. Ak vravíme o týchto lacných modeloch, vravíme zväčša o operačnom systéme Windows XP a parametroch ako:
•         2,4 GHz procesor, 512 MB RAM, 40 GB hard disk

Ale samozrejme existujú aj oveľa výkonnejšie repasovné modely, no treba rátať s vyššou cenou. Počítače s OS Windows 10 a parametrami ako:
•         3,2 GHz procesor, 4GB RAM, 500 GB hard disk
Vás vyjdú aj s OS cca 120 Euro, no to je aj tak nízka cena za takýto skvelý model. Nový Vás vyjde možno 400- 500 Euro.
No ale na výber máme ešte výkonnejšie repasované počítače, no tie budú opäť drahšie.

obnova

Takýto predaj však nemožno zrovnávať s bazárom!
Ako som vravel, ide o predajne a máte záruku, to je veľká výhoda! Cez bazár kupujete od neznámeho človeka a žiadnu záruku nedostanete.