Omladnite za pomoci týchto skvelých rád!

Mnoho ľudí sa snaží udržiavať svoj výzor, aby pôsobil mlado. Mladistvý vzhľad nám pridáva na sebavedomí a cítime sa dobre. Okolie chváli Vašu mladú vizáž, rovnako ako aj opačné pohlavie. No netreba zabúdať, že dôležitým krokom k udržaniu si mladosti je aj zdravý životný štýl a zdravie ako také. Zlepšiť svoj zdravotný stav a vizáž je možné vďaka jednoduchých zásad, ktoré sa týkajú cvičenia, stravovania a sociálneho správania. Vyskúšajte tieto tipy!

rybolov

1. Jablko každý deň!
Vytvorte si návyk zjesť každý deň jedno jablko denne. Jablká dokážu regulovať hladinu cukru v krvi. Domáce produkty sú tou najlepšou lekárničkou. Jablká obsahujú vysoký podiel pektín, balastných látok, ktoré telo nevie stráviť. Tie v čreve napučia a vezmú so sebou aj škodlivé látky. Okrem toho chráni srdce a posilňuje mozog!

2. Dojedajte keď Vám najviac chutí!
Známe a povestné je stravovanie na základe obmedzenia prísunu stravy, ak je žalúdok naplnený na 80 %.Je to jedna z najlepších metód na dlhovekosť, pretože telo prijíma menej energie s cieľom šetriť ju. Tým pádom sa z tela dostávajú škodlivé látky. Predovšetkým sa telo zbavuje zhubných buniek, ktoré predstavujú zákernú rakovinu. Rovnako blahodarný efekt prinesie vynechanie večere aspoň 2-3krát do mesiaca.

3. Buďte vonku po dobu aspoň 30 minút!
Trávte vonku čas aspoň 30 minút a to bez ohľadu na počasie. Chôdza je prevenciou proti osteoporóze. UV žiarenie je zdrojom vitamínu D. Prechádzky posilňujú svaly a odbúravajú stres.

meditace

4. Raz mesačne na masáž!
Relaxujte! Odhoďte tak vrásky, ktoré Vám spôsobujú starosti. Pohyb hladenia produkuje hormón oxytocín – je zodpovedný za zníženie agresivity a posilňuje náš vnútorný pokoj. Masážou docielime rovnako aj lepší krvný obeh, podporíme funkciu lymfatických uzlín a uvoľníme svaly.

5. Trávte viac času s priateľmi!
Trávenie času s ľuďmi, ktorý sú nám blízky rovnako prispieva k nášmu duševnému zdraviu. Duševné zdravie ovplyvňuje aj našu fyzickú kondíciu!

Summary